bawmy się kulturalnie

Agencji ubezpieczeniowy- jakw jaki sposób nim zostać?

Wiele osób zastanawia się: jak zostać agentem ubezpieczeniowym? OtworzenieStworzenie agencji ubezpieczeniowej nie wiąże się z dużyminie wymaga dużych nakładów finansowychpieniężnych, dlatego warto spróbować swoich siłposzukać szczęścia w tej branżydziedzinie. Własna agencja ubezpieczeniowa jest szansąperspektywą na korzystnydobry biznesinteres, z tego też powodudlatego też działalność ubezpieczeniowa wciążstale zyskuje na popularnościcieszy się dużym zainteresowaniem. NajczęściejZazwyczaj małe agencje oferujądostarczają usługi pośrednictwapośredniczenia dla kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Najczęściej agencje działająfunkcjonują w formie jednoosobowej, choć czasamiw niektórych przypadkach zatrudniają kilku pracowników. Powszechnie uważa sięMówi się, że trudnociężko o zawód, którym można zdobyć szybciejw krótszym czasie niż zawód agenta ubezpieczeniowego. Aby uzyskaćdostać licencję wystarczy decyzja, krótki kurs szkoleniowy oraz egzamin państwowy.

reklama - powiększenie

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Zanim ktoś doradziszepnie Ci: zostań agentem ubezpieczeniowym, należydobrze jest jednak pamiętać o tym, że wynagrodzenie jestzarobki są często prowizyjneoparte na prowizjach i w dużej mierzemocno zależy od ilościliczby podpisanych umów ubezpieczeniowych w miesiącudanym okresie rozliczeniowym.Wystarczy sprawdzićspojrzeć na fora internetowe, aby przekonać się, jak wiele osób pyta: jak zostać agentem ubezpieczeniowym? Warto zapytaćpodpytać swojego agenta ubezpieczeniowego, by dowiedzieć sięodkryć, że wiele osób późno zdecydowało się nawstąpiło na tą ścieżkędrogę kariery. Agentów kusizachęca możliwość dużych zarobkówszansa na wysokie zarobki i sporaniemała doza swobody. Sami decydująokreślają oni decyduje ile i kiedy pracująharmonogram pracy. Jednak, warto zaznaczyćwskazać, że to od czasu poświęconegowykorzystanego na szukanieposzukiwania klientów i motywacjideterminacji zależą przyszłe dochodyzarobki.

Czy ten tekst zdaje się być intrygujący? Masz ochotę obejrzeć sporo wiadomości na podobny temat? Zatem naciśnij to (http://www.www.tuv.com/poland/pl/certyfikacja-wytw%C3%B3rc%C3%B3w-konstrukcji-metalowych-wed%C5%82ug-en-1090.html) i przeczytaj następny wpis.

ŻycieCodzienność jednak szybko weryfikujesprawdza początkowy entuzjazmpoczątkowe podejście. WiększośćDuża część agentów wypala się bardzo szybko, a ci z nich, którzy przetrwająprzejdą przez najtrudniejszysłabszy okressezon, zazwyczajnajczęściej zostają w zawodzie na długoprzez długi czas i rzeczywiściefaktycznie dobrze zarabiająosiągają wysokie zarobki.

Jeśli zaś chodzi omamy na myśli pośrednictwo ubezpieczeniowe, to agent ubezpieczeniowy odpowiada zajest odpowiedzialny za zawieraniempodpisywaniem lub wykonywaniaegzekwowaniem umowy ubezpieczeniowej. Do obowiązkówzakresu działań agenta należy głownie: pozyskiwanieznalezienie klientów, wykonywanie czynności przygotowawczych zmierzającychprowadzących do zawieraniapodpisywania umów ubezpieczenia oraz udziałuczestnictwo w administrowaniukontrolowaniu i wykonywaniuegzekwowaniu umów ubezpieczenia, takżerównież w zakresiesprawie odszkodowania, jak również organizacjiplanowania i monitoringunadzoru czynności agencyjnych.

Agent ubezpieczeniowy może reprezentowaćodpowiadać za jedną, konkretnąokreślona firmę ubezpieczeniową, bądź może zostaćstać się multiagentem i sprzedawaćrozprowadzać polisy wielu towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu. Aby stać sięzostać multiagentem należytrzeba spełnić takie same warunki, jak w odniesnieniu dow przypadku agenta ubezpieczeniowego oraz wykupićzakupić polisę OC.

Bierzesz ten artykuł za fascynujący? Wejdź na odnośnik do źródła, które dostarczy Ci wiele niesamowicie wciągających informacji na omawiany temat.

Multiagent jest zobowiązanyzobligowany do zakupuwykupienia ubezpieczenia OC, ponieważ to on bezpośredniowyłącznie odpowiadajest odpowiedzialny za szkody powstałewynikające z tytułu podejmowaniawykonywania czynności agencyjnych, a nie zakład ubezpieczeń.