bawmy się kulturalnie

Atrakcje i noclegi, jakie oferuje Lidzbark Warmiński

Lidzbark Warmiński był przez wieki stolicą Warmii. To właśnie tym miejscu Krzyżacy wybudowali swoją osadę. Ta lokalizacja przyciąga turystów nie tylko historyczną przeszłością, ale także pięknymi krajobrazami, jeziorami i rzekami, lasami obfitującymi w grzyby i jagody. Czego jeszcze możemy się spodziewać planując weekend bądź dłuższy urlop w Lidzbarku Warmińskim?

Hotel Warmia

Autor: xlrider
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chodzi o noclegi Warmia ma do zaproponowania przede wszystkim gospodarstwa agroturystyczne. Są to wręcz idealne miejsca do odpoczynku, które oferują dobrze wyposażone pokoje, ciszę i regionalne posiłki. Dla osób spragnionych nie tylko kontaktu z naturą i ludowością, lecz również poszukujących maksymalnej prywatności, doskonałą propozycją mogą być domki na wynajem. Z kolei jeśli interesują nas innego rodzaju noclegi lidzbark warmiński również nas nie rozczaruje. W tym właśnie mieście odszukamy mnóstwo tanich hoteli i pensjonatów.

Jak widać jeśli interesują nas noclegi (kliknij i zobacz – mieszkania pracownicze kraków) Warmia ma na prawdę sporo do zaoferowania. Ale to nie wszystko! Miłośnicy dzikich zwierząt i ptaków wybierają Lidzbark Warmiński i pobliskie wsie jako destynację, która daje możliwość wyjątkowych spotkań ze swobodnie funkcjonującymi tu przedstawicielami fauny. Jeżeli już zawitamy na Warmię oraz postawimy na noclegi Lidzbark Warmiński jakie nam proponuje, bądź inne pobliskie miejscowości i wsie, to obowiązkiem każdego wczasowicza jest aktywny odpoczynek w zachwycających okolicznościach przyrody – spływy kajakowe, szlaki piesze oraz rowerowe.

Ponadto, dobrze wiedzieć, że Lidzbarski zamek jest jednym z punktów Szlaku Zamków Gotyckich, natomiast przez miasto przebiega aż 8 szlaków turystycznych. By dobrze poznać ten rejon trzeba koniecznie zobaczyć również zabytki, wpisujące się w architektoniczny krajobraz tego miasta. Mowa tu głównie o Zamku Biskupów Warmińskich, który jest jedną z najcenniejszych zabytków w Polsce i równocześnie jest najlepiej zachowaną budowlą na terenie historycznego państwa zakonnego. Nie można pominąć także dawnego kościoła ewangelickiego, Wysokiej Bramy, murów obronnych, oranżerii Krasickiego i budynków dawnego młyna.