bawmy się kulturalnie

Banalny sposób na efektywne modyfikowanie mocy silnika

Chipowanie to zabieg polegający na usunięciu ze sterownika jednostki napędowej fabrycznego programu i zamienianie go oprogramowaniem dostarczonym przez tunera. Ze względu na dyspozycje turbosprężarki, nowe mapy przydzielone do napędów wysokoprężnych zazwyczaj skupiają się na podniesieniu ciśnienia doładowania, oraz wtryskiwaniu wyższej liczby paliwa do cylindra. Łatwy zabieg jest o tyle funkcjonalny, że podoła całkiem odmienić charakterystykę modyfikowania mocy, zapewnić dużo większą siłę motoru i niekiedy zoptymalizować wyniki spalania.

Tuning

Autor: Farrell Small
Źródło: http://www.flickr.com

Chip tuning diesel jest tanim i nieinwazyjnym rozwiązaniem na większą moc w dieslu. By jednak marzenie o szybszym pojeździe nie wymieniło się w serwisowy koszmar, kierowcy muszą pamiętać o pewnych zasadach. Wzrost mocy nie może być zbyt duże, zmiana oprogramowania winna być wykonana przez specjalistę, a czterokołowiec po modyfikacji nastręcza wyższej dbałości serwisowej.
Już w parę godzin i praktycznie bez żadnej ingerencji mechanicznej silnik diesla może nabyć nawet kilkadziesiąt procent mocy. Udany chip tuning nastręcza jednak nie tylko specjalistycznej wiedzy. Potrzebny jest także rozsądek. Przed wizytą w warsztacie trzeba zweryfikować oczekiwania i urealnić ich stan.

Auto - migawka

Autor: JOHN LLOYD
Źródło: http://www.flickr.com

Chip tuning to elektroniczne podwyższenie siły silnika auta nie tylko w samochodach z silnikiem diesla. Zapewnia radość z jazdy i podnosi bezpieczeństwo na drodze. Pozwala odkryć auto na nowo, staje się szybszy, sprawniejszy, palący mniej paliwa. auto tuning wrocław chip polega na wykorzystaniu rezerw, które zostawił producent pojazdu.

Takie rezerwy istnieją także w samochodach bez turbiny. Chip tuning jest odmianą oprogramowania komputera sterującego napędem w taki sposób, aby osiągnąć wyższą sprawność, moc i moment, również ewentualnie obniżyć nieco zużycie paliwa przy niezmienionym stylu jazdy. Ażeby poddać samochód takiej przeróbce, powinien być zadbany. Trzeba pamiętać o zmianie oleju, filtrów i wkładów, także używać paliwa z pewnych stacji. Po tuningu samochód (prawo jazdy) zyskuje na mocy co niezwykle przydaje się przy wyprzedzaniu. Modyfikacje trzeba jednak przeprowadzać mądrze, nie wystawiając silnika na przesadny trud.