bawmy się kulturalnie

Bieganie w trakcie wyścigu – co trzeba pamiętać

Współcześnie zdecydowanie warto uprawiać sport. Sprzyja to w osiągnięciu korzystniejszego samopoczucia, ładniejszej sylwetki i w powiększeniu wytrzymałości. Teraz nie bez przyczyny bardzo popularne jest bieganie – pomaga w ulepszeniu mięśni i zalicza się do sportów najsilniej uniwersalnych. Biegać da się prawie wszędzie – zarówno w ogromnych miastach, jak i mniejszych oraz na wsi, w parkach albo na chodnikach.

Konieczny jest tylko czas, właściwe chęci, odpowiedni ubiór i obuwie, które dla początkujących biegaczy nie musi być szczególnie zaprojektowane do biegania – przede wszystkim wystarczą typowe tenisówki albo adidasy. Specjalne obuwie przydadzą się natomiast koneserom biegów na długie dystanse. Najistotniejsze jest, by uprawiać sporty regularnie; czasem odpowiednim powodem by zyskać motywację, jest sprawdzenie się w zorganizowanych biegach. W takim przypadku wysoce zalecany jest kalendarz biegów – dzięki temu można prostym rozwiązaniem odkryć ogrom ciekawych inicjatyw powiązanych z bieganiem – więcej tutaj.

jogging nad morzem

Autor: David van der Mark
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki świetnemu kalendarzowi biegów można dowiedzieć się, jakie maratony są osiągalne w okolicy, dowiedzieć się trasę oraz wszelkie wymagające szczegóły organizacyjne. Dzięki temu można wybrać wyścig o ulubionej porze roku oraz czasie trwania oraz przejść odpowiedni trening biegacza.

Jeśli sądzisz, że prezentowany tutaj wpis jest wartościowy i poszukujesz czegoś pokrewnego, to kliknij ponadto ten link, a zobaczysz więcej (http://pomocpsychologa.pl/)!

Zdecydowanie trzeba jednak pamiętać, kiedy biegi na długie dystanse są szczególnie niepolecane – przeważnie w sytuacji gdy przyszły biegacz cierpi na astmę bądź nasiloną alergię na pyłki lub jest przeziębiony a też w przypadku pewnych urazów, tych jak przykładowo zwichnięcie stawu lub skręcona kostka.

(zobacz więcej na tej stronie)

Gdy się na zawody biegowe dobrze zatroszczyć o wygodną odzież i buty – zimą i jesienią polecane są dresy , jak również polary, ponieważ fachowo odprowadzają wilgoć gwarantując jednocześnie znakomitą temperaturę ciała. W razie kiedy bieganie ma być sposobem na odchudzanie, nie powinno się się umyślnie niedocieplać – osoba odczuwająca niskie temperatury wolniej biega i trudniej o systematyczne spalanie kalorii – warto poczytać.

Z pewnością rekomendowane są paniom staniki sportowe, dzięki którym można o wiele wyeliminować niewygodę w okresie biegania – dotyczy to nie wyłącznie posiadaczek olbrzymiego rozmiaru, ponieważ poprawa wygody jest odczuwalna wysoce szybko. Niezbędne jest także odpowiednie, zwiększone przyjmowanie płynów – w życiu codziennym półtora litra wody to niezbędne minimum, a w trakcie wysiłku fizycznego powinno się tę liczba zwiększyć. W chwili kiedy zastosuje się owe wskazówki, a bieganie stanie się czymś wyraźniej codziennym, należy – w zamiaru miłego zmęczenia się i podniesienia adrenaliny – pobiegać na półmaratonie; wówczas zdecydowanie okaże się pożyteczny kalendarz biegów.

Więcej na stronie: