bawmy się kulturalnie

Co najbardziej korzystnie zobaczyć na Warmii? Jakiego typu miasta dobrze tam odwiedzić? Co ma do zaproponowania Warmia?

Wystarczy niezbyt długi urlop, by rzeczywiście miło spędzić wolny czas w rejonie Warmii. To region warty odwiedzenia, przyzna to każdy, kto już tu chociaż raz tam był. To jednocześnie również bardzo miła zachęta dla osób, jakie tylko słyszały o Warmii, lecz nigdy nie miały możliwości jej poznać.

Jak noclegi warmia gwarantuje ciekawą ofertę, i to w różnorakich miejscach. Chociaż zwłaszcza popularny jest Olsztyn, więc jak Warmia to faktycznie trzeba odwiedzić to miasto. Godny uwagi jest zamek, jaki został postawiony przez kapitułę warminśką na potrzeby tworzącej się w tym regionie administracji. Kolejny zabytek – Katedra św.Jakuba to najstarszy budynek w Olsztynie. Początki budowy sięgają roku 1315, to jeden z najbardziej cennych sakralnych zabytków Warmii. Jest to gotycka budowla halowa z siedemdziesięciometrową wieżą. W czasie swojej historii kościół bardzo często padał łupem zdobywców, wśród nich byli Krzyżacy, wojska rosyjskie i napoleońskie.

widoki na warmii

Autor: VasenkaPhotography
Źródło: http://www.flickr.com

Był więc niszczony oraz odbudowywany, nie zostało niestety oryginalne unikatowe wnętrza. Kolejne interesujące miasto to Lidzbark Warmiński.

Niezbędne są Ci istotne informacje na ten interesujący temat? Więc nie zwlekaj i wejdź do kolejnego artykułu – tam stworzyliśmy dla Ciebie coś ekscytującego.

W tym mieście nie ma co czekać, od razu najkorzystniej wybrać się na zamek, gdyż jest jednym z najcenniejszych w całym regionie. Na pewno warto odwiedzić zamkowe muzeum, zrobić sobie spacer po dziedzińcu i krużgankami, są bardzo podobne do tych na Wawelu. Jeśli chodzi o Warmię to na pewno warto odwiedzić także Iławę i Ostródę. Iława prezentuje się dosyć nowocześnie, choć jest to miasto o wiele starsze niż Olsztyn. Nie zostały tam najstarsze zabytki.

Iława miała tego pecha, że od początku swojego istnienia leżała na szlaku różnorodnych wojskowych operacji, z tego względu np. w 1945, podczas tzw. wyzwalania przez Armię Czerwoną miasto zostało całkowicie zniszczone.- prywatna szkoła podstawowa – www.wilanow.varsovia.edu.pl/Iława znajduje się nad pięknym jeziorem Jeziorak, dzięki czemu atrakcyjnie spędzimy tu czas. Ostróda to przede wszystkim wspaniały szlak wodny, jedyny takiego typu na świecie, czyli szlak Kanału Elbląskiego. Jak będziemy w Ostródzie to obowiązkowo popłyńmy tym szlakiem i podziwiajmy przyrodę i otoczenie. Z pewnością wycieczka po Warmii zapewni niezwykłych wrażeń, więc jeżeli mamy choćby krótki urlop to bardzo dobrze o tym pomyśleć.