bawmy się kulturalnie

Co należałoby ujrzeć w Toruniu?

Toruń to zdecydowanie jedno z piękniejszych miast w Polsce. Pożądane byłoby wybrać się tam co najmniej na weekend. W Toruniu czeka na nas wiele atrakcji oraz intrygujących miejsc, jakie bezsprzecznie ochoczo zobaczymy. Co powinno się zwiedzić, będąc w Toruniu?

perspektywa - wycieczki

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Atrakcje w toruniu są ogromnie przeróżne. Na pewno zachwycą nas toruńskie zabytki, z których multum pozostało wpisanych na powszechną listę UNESCO. Toruński rynek jest jednym z najpiękniejszych na obszarze Polski, znajduje się tam doskonały Ratusz, jaki przyciąga uwagę wielu turystów. Ciekawym zabytkiem w Toruniu jest także Dwór Artusa, jaki znacząco wyróżnia się z innych kamienic. Także Dwór Świętego Jerzego czy też rozmaite kościoły zachwycają turystów zwiedzających to piękne miasto. Z pewnością są to następne atrakcje w Toruniu, jakie powinno się ujrzeć.

Toruń jest miastem pełnym zieleni, osoby, które cenią aktywny wypoczynek, naturalnie znajdą atrakcyjne opcje dla siebie.oryginalna publikacja (https://www.domki-letniskowe.pl/)Jadąc do takiego miasta, jak na przykład toruń zwiedzanie warto zacząć od spacerów po rynku, wolno również wybrać się na Bielany i Bielawy albo Las Piwnicki. Również Brabarka jest niesłychanie atrakcyjnym rejonem wartym zobaczenia. To rozległy kompleks leśny, w jakim znajduje się masa ochranianych gatunków.

Znaczącym symbolem Torunia jest Obserwatorium Astronomiczne oraz Planetarium, w którym można zobaczyć istotnie niezwykłe, fascynujące seanse. Jak wiadomo, Toruń słynie z wyśmienitych pierników, które odszukamy w każdym toruńskim sklepie. Ciekawostką jest to, że słynne toruńskie pierniki doczekały się tu własnego muzeum. Będąc w Toruniu, możemy więc wybrać się również do Muzeum Piernika i Piernikowego Miasteczka. Wszelkiego roku, w Toruniu, odbywa się też Święto Piernika. Podczas tego święta zdołamy spróbować pysznych, świeżych pierników, i nawet wziąć dynamiczny udział w warsztatach ich wyrabiania.

Oczywiście Toruń kryje w sobie jeszcze dużo doskonałych atrakcji i atrakcyjnych zabytków.

Kiedy poznasz już informacje na omawiany wątek, to poczytaj również też inne materiały na ten temat – one także będą zajmujące.

Należałoby zabrać ze sobą przewodnik turystyczny, w jakim znajdziemy opis najważniejszych z nich.