bawmy się kulturalnie

Co należałoby ujrzeć w Toruniu?

Toruń to zdecydowanie jedno z piękniejszych miast w Polsce. Pożądane byłoby wybrać się tam co najmniej na weekend. W Toruniu czeka na nas wiele atrakcji oraz intrygujących miejsc, jakie bezsprzecznie ochoczo zobaczymy. Co powinno się zwiedzić, będąc w Toruniu?

perspektywa - wycieczki
Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Atrakcje w toruniu są ogromnie przeróżne. Na pewno zachwycą nas toruńskie zabytki, z których multum pozostało wpisanych na powszechną listę UNESCO. Toruński rynek jest jednym z najpiękniejszych na obszarze Polski, znajduje się tam doskonały Ratusz, jaki przyciąga uwagę wielu turystów. Ciekawym zabytkiem w Toruniu jest także Dwór Artusa, jaki znacząco wyróżnia się z innych kamienic. Także Dwór Świętego Jerzego czy też rozmaite kościoły zachwycają turystów zwiedzających to piękne miasto. Z pewnością są to następne atrakcje w Toruniu, jakie powinno się ujrzeć.

Toruń jest miastem pełnym zieleni, osoby, które cenią aktywny wypoczynek, naturalnie znajdą atrakcyjne opcje dla siebie. Jadąc do takiego miasta, jak na przykład toruń zwiedzanie warto zacząć od spacerów po rynku, wolno również wybrać się na Bielany i Bielawy albo Las Piwnicki. Również Brabarka jest niesłychanie atrakcyjnym rejonem wartym zobaczenia. To rozległy kompleks leśny, w jakim znajduje się masa ochranianych gatunków.

Znaczącym symbolem Torunia jest Obserwatorium Astronomiczne oraz Planetarium, w którym można zobaczyć istotnie niezwykłe, fascynujące seanse. Jak wiadomo, Toruń słynie z wyśmienitych pierników, które odszukamy w każdym toruńskim sklepie. Ciekawostką jest to, że słynne toruńskie pierniki doczekały się tu własnego muzeum. Będąc w Toruniu, możemy więc wybrać się również do Muzeum Piernika i Piernikowego Miasteczka. Wszelkiego roku, w Toruniu, odbywa się też Święto Piernika. Podczas tego święta zdołamy spróbować pysznych, świeżych pierników, i nawet wziąć dynamiczny udział w warsztatach ich wyrabiania.

Oczywiście Toruń kryje w sobie jeszcze dużo doskonałych atrakcji i atrakcyjnych zabytków.

Kiedy poznasz już informacje na omawiany wątek, to poczytaj również też inne materiały na ten temat – one także będą zajmujące.

Należałoby zabrać ze sobą przewodnik turystyczny, w jakim znajdziemy opis najważniejszych z nich.