bawmy się kulturalnie

Cudowny ostatni weekend tego roku na środku mazurskiego jeziora – jedyny taki Sylwester.

Sposobów na aktywny odpoczynek jest mnóstwo. O tej porze roku możemy jechać na weekend do Zakopanego, aby połazić po szlakach turystycznych, zjeść wędzonego oscypka i kupić czapkę na Krupówkach. Można także pojeździć na nartach czy snowboardzie w polskich Tatrach czy też w Alpach. Ale czy myślał ktokolwiek o spędzeniu paru dni pośrodku jednego z polskich jezior? O tej porze roku Mazury są tak samo malownicze co latem, zaś zimne oraz czyste powietrze oczyści nasze płuca z śmierdzącego spalinami miejskiego powietrza.

Czarter jachtu na Mazurach (Giżycko)

Źródło: pixabay.com

Jako, iż ostatnio zimy są lekkie słodkie wody mazurskich jezior nie zamarzają, dlatego Mazury od paru lat są całorocznym kurortem. Prócz takich atrakcji jak nienaruszona przyroda, pełna zwierzyny, która wręcz kusi, żeby zwiedzić jej dzikie ostępy, oprócz okazji rozbicia biwaku nad kamienistym brzegiem jednego w mnóstwa jezior lub spędzenia czasu w wygodnym hotelu ze spa, istnieje jeszcze jedna atrakcja, jaka bije wszystkie inne na głowę. Kto tego już doświadczył ten bardzo dobrze wie, że pływanie jachtem ofiaruje każdemu pewne poczucie wolności, spokój oraz ciszę – wszystko to czego brakuje nam w codziennym życiu. Dla tych, jacy nawet zimą pragną poczuć wiatr we włosach, idealnie spiszą się łodzie motorowe. Wprawdzie woda jest mroźna, lecz jeżeli masz pewność, iż nie wlecisz do wody możesz śmiało szaleć po jeziorze. Wracając do jachtów, Ci klasyczni na pewno będą chcieć wypożyczyć jacht z żaglem, natomiast preferujący wygodę i prostotę w użytkowaniu, wybiorą jachty z silnikiem motorowym. Nasza firma ma na stanie oba rodzaje jachtów. „Zimowe” wersje jachtów mają odrobinę inne wyposażenie tak, żeby można było bezpieczne ich używanie w czasie niskich temperatur.

Czyżby posty stworzone na tej witrynie pomniki cmentarne bydgoszcz w pełni Cię uradowały? Mamy nadzieję, że tak. Jednak, jeśli masz ochotę więcej, to najedź tutaj.

Nierzadko w nocy temperatury spada poniżej dodatniej kreski, dlatego dla wygody wynajmujących nasze jachty wyposażone są w system ogrzewania, który dodatkowo jest dobrze wytłumiony, aby nie był dokuczliwy dla uszu oraz umożliwiał komfortowy sen. Jachty mają zamontowane silniejsze 60 KM silniki (w każdej po jednym), które umożliwiają rozpędzenie jachtu do niemalże 30 km/h. Silniki są co więcej bardzo oszczędne, gdyż spalają tylko 17 l na godzinę pracy. Każdy jacht posiada również własną lodówkę, która jest wliczona w cenę. Jeżeli interesuje Was czarter jachtu Mazury stoją dla Was otworem. Obecnie ceny najmu jachtów (nawet tych z listy exclusive) są dużo niższe niż w sezonie.

Nawet nie masz co czekać, a jechać na Mazury. Myślimy, iż spędzenie Sylwestra w jachcie na środku jeziora jest super przeżyciem. Jeśli cisza, spokój i pełne gwiazd niebo to to, co uwielbiasz, już wiesz, gdzie się udać.