bawmy się kulturalnie

Czemu opłaca się odwiedzić Krosno? Czym przyciąga do siebie miasto? Co dobrze jest zwiedzić w okolicy?

Są tego typu miejscowości w Polsce, jakie nie są tak popularne wśród turystów. Wiele miast leżących poza standardowym turystycznym szlakiem zaskakuje niesamowitym pięknem, ilością atrakcji oraz klimatem. Opłaci się je poznać, ponieważ z pewnością są tego warte.

obrazeczek - urlop

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Przykład to Krosno, jakie z pewnością z racji na dość odległe położenie na wschód jest miastem pomijanym. Wiele osób wybiera się do Krakowa, a jeśli już tak daleko na wschód Polski, to prędzej w Bieszczady. Z kolei Krosno nie zawsze znajduje na liście wartych odwiedzenia miejscowości, a szkoda, ponieważ to rzeczywiście miasto z klimatem. Oprócz tego, jeśli chodzi o noclegi – domki chmielno krosno posiada dość dobrą bazę ofertową, dlatego nie musimy się martwić o znalezienie czegoś odpowiedniego.

Tak samo zajmujące artykuły znajdują się w analogicznym serwisie. Jeśli chcesz je zgłębić – zobacz pod linkiem (https://wilanow.varsovia.edu.pl/), który jest tutaj!

Na pewno pierwsza rzeczą, jaka w Krośnie się spodoba, jest brak ogromnej rzeszy turystów, jaką możemy spotkać w największych miastach, atrakcjach albo też najbardziej znanych miejscach w Polsce. To, iż miasto to nie jest standardowym miejscem wycieczek sprawia, iż można cieszyć się tam spokojną atmosferą bez ogromnej ilości ludzi.

Z pewnością nie sposób nie zachwycić się samym rynkiem, który ma niepowtarzalny klimat. Piękne kamienice znajdujące się w w obrębie rynku robią duże wrażenie tak za dnia, jak i nocą, gdy są ładnie oświetlone. Na pewno dobrze jest zrobić sobie powolny spacer po rynku i przespacerować się urokliwymi podcieniami kamienic. Gdy interesują nas pokoje krosno z pewnością może zaoferować też takie w samym sercu miasta, dobrze jest z nich skorzystać, żeby nawet bardziej wczuć się w klimat miejsca. Okolice rynku obfitują w wiele pięknych zabytków architektury z różnych okresów. Ci, którzy lubią zwiedzać kościoły, będą mieli w tym mieście dużo do zwiedzania. Kościół Farny, kościół ojców Franciszkanów albo św. Wojciecha na pewno zrobią duże wrażenie.

Gdy już pozwiedzamy samo Krosno, to dobrze będzie poznać jego okolice, gdyż cały obszar obfituje w sporą ilość pięknych miejsc. Okolice Beskidu Niskiego albo Pogórza są z pewnością warte zobaczenia. Ładne widoki oraz nieskażona natura są warte zarekomendowania. Ktoś, kto szuka spokoju znajdzie go bez dwóch zdań.