bawmy się kulturalnie

Czy trzeba mieć patent żeglarski, aby w pełni czerpać korzyść z urlopu na Mazurach? Jak wybrać się w rejs po jeziorach?

Sporo osób wyjeżdżając na Mazury najczęściej organizuje sobie czas raczej nad wodą. Często zamawia się domek lub pokój oraz spędza cały czas w jednym miejscu, najczęściej przy brzegu. Zdarza się czasem wypożyczać rowery wodne lub kajaki na godzinę lub dwie, ażeby popłynąć gdzieś na środek jeziora. A co gdyby tak w tym roku inaczej spędzić wypad na Mazury? Co może okazać się niezapomnianym urlopem?

Czarter jachtów

Autor: Andrew Callow
Źródło: http://www.flickr.com

Warto na pewno brać pod uwagę rejsy jachtem. Najlepsze jest w takim zajęciu to, że stale się przemieszczamy, znajdujemy się w ruchu oraz odwiedzamy nowe miejsca. Oprócz tego korzystamy ogromnie z obecności wody, gdyż stale się na niej znajdujemy. Możemy całymi dniami oglądać piękne widoki, wieczorem wsłuchiwać się w odgłosy natury, a w nocy spać spokojnie w błogiej ciszy, usypiając przez kołysanie fal. To na pewno okaże się jedynie w swym rodzaju przeżycie, szczególnie dla osób, jakie nigdy nie próbowały spędzać czasu w taki sposób. Dla kogoś, kto ma patent żeglarski, pozwalający pływać jachtem, wypożyczenie odpowiedniego środka transportu nie będzie problemem. Natomiast co z osobami, które takich uprawnień nie posiadają?

Osoby, jakie nie mogą osobiście wypożyczyć potrzebnego jachtu muszą wziąć pod uwagę czarter jachtów motorowych. Pomoże nam to spędzić wspaniale czas na wodzie. Czarter to bowiem swego rodzaju umowa, jaka zawierana jest między osobą wynajmującą, a kimś, kto opiekuje się jachtami w marinie. Możemy w związku z tym wynająć jacht, jaki nas interesuje, na konkretny czas, podać miejsce początkowe trasy jak również ustalić kwotę należną za takie wypożyczenie.

Jednak, gdy chodzi o wypożyczenie jachtu możemy również zdecydować się na usługi skipera. Będzie on przez cały czas trwania rejsu takim kapitanem dowodzącym łajbą. Nie można się denerwować na to, iż musimy słuchać jego rozkazów. On bowiem odpowiada za poziom bezpieczeństwa, jak też za to, by podróż przebiegała bez żadnych problemów oraz komfortowo dla całego towarzystwa na jachcie. Warto zatem już na samym początku porozmawiać z taką osobą oraz przedstawić jak wygląda sytuacja. Nie ukrywajmy na przykład, iż to nasz pierwszy rejs (Zobacz kanał elbląski rejsy statkiem) oraz zażądajmy pokazanie koniecznych zasad bezpieczeństwa, których będziemy musieli przestrzegać. Wtedy na pewno poczujemy się pewnie na jachcie i będziemy mogli czerpać z takiego rejsu jak najwięcej przyjemności, zamiast się stresować niepotrzebnie. Jak widzimy można niesamowicie ciekawie spędzić czas na Mazurach także wtedy, jak nie mamy patentu żeglarskiego. Z pewnością na 6tym zyskamy.