bawmy się kulturalnie

Czy zawsze musimy posiadać patent żeglarski by być w stanie korzystać z możliwości, które daje woda? Jakie istnieją pomysły na skorzystanie z czasu spędzonego nad jeziorem?

Spędzanie czasu nad wodą to świetne zajęcie dużej ilości osób. Wiadomo, iż przyjemnie byłoby wynająć jacht oraz móc popływać sobie po dużym akwenie, jednak nawet nad jeziorem nie każdy rodzaj sprzętu wodnego można używać nie posiadając odpowiednich uprawnień. Na jakie rzeczy zatem możemy sobie pozwolić kiedy takowych uprawnień nie mamy?

Jacht

Autor: Galeon
Źródło: Galeon

By posiadać większy wybór kiedy chodzi o możliwość obsługiwania różnych rodzajów jachtów na jeziorach warto jest zrobić patent żeglarski. Jednak pływanie bez patentu też jest możliwe z tym, że oczywiście nie na wszystkim. Można na przykład jachtem żaglowym jednak łączna jego długość musi być mniejsza aniżeli siedem i pół metra. jacht motorowy także będzie w naszym zasięgu, ale oczywiście nie każdy. Moc silnika nie może przekraczać 10 kW. Ostatnimi czasy sporo firm czarterowych ma ofertę właśnie z myślą o osobach, jakie patentu żeglarskiego nie posiadają. A mianowicie wypożyczają one właśnie taki rodzaj jachtów, jakie bez uprawnień możemy prowadzić. W taki sposób nie musimy martwić się przepisami i wczytywać się w nie za bardzo, a wręcz mamy pewność, iż takim jachtem możemy na pewno pływać. Zawsze również zostają nam inne sprzęty, które pozwolą nam również miło spędzić czas na jeziorem.

Nad akwenami wodnymi jest sporo miejsc, gdzie można wypożyczyć sobie coś do pływania. Często możemy w tego typu miejscach dostać klasyczne łodzie wiosłowe. Może dla części osób to przeżytek, ale jednak po wypróbowaniu takiej opcji na pewno zmienią zdanie. Łodzie tego typu to świetny pomysł na to aby popływać w większej odległości od brzegu. Możemy na przykład popłynąć na sam środek jeziora i w tym miejscu, ciszy oraz spokoju oddawać się błogiemu lenistwu. Są one także doskonałe do łowienia ryb. Można samemu, tak by nikt nam nie przeszkadzał spokojnie sobie wędkować.

Innym pomysłem może być wypad na kajaki. To już opcja dla tych, którzy lubią sport i aktywny tryb życia.

Spodobały Ci się opisy zawarte w tym wpisie? W takim razie czytaj raport, który umieściliśmy na nowej stronie. Tam wyczytasz sporo detali.

Doskonałą przygodą może być bowiem choćby tydzień z przyjaciółmi na takich kajakach. Można wtedy pływać z miejsca do miejsca, rozbijając namiot po drodze, na nocleg oraz w taki sposób spędzić w inny sposób aniżeli normalnie wakacje. Możemy poczuć się naprawdę wolni i sami decydować o tym, jak długo oraz dokąd dzisiaj płyniemy. To trochę jak połączenie biwaku z survivalem oraz spływem kajakowym, z tego powodu przyjemnie będzie się poczuć znów jak na obozie.