bawmy się kulturalnie

DJ na wesele albo orkiestra – pytanie które zadają sobie wszyscy Nowożeńcy organizujący przyjęcie weselne

Podczas planowania przyjęcia ślubnego nadchodzi moment, w jakim trzeba obrać oprawę muzyczną. Niejednokrotnie najpierw zastanawiamy się czy wybrać orkiestrę czy DJ na wesele, a następnieprzygotowujemy wykaz kawałków muzycznych przy, jakich będziemy się bawić. Kiedy myślimy czy zamówić DJ na wesele czy orkiestrę, bardzo często nie wiemy do końca jaką podjąć decyzję. Na przekór pozorom nie jest wcale prosty i winien zostać starannie przemyślany.

Tradycje weselne

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Na pewno nikt z Nas nie chciałby aby zaproszeni bawili się przy muzyce techno puszczanej przez DJ-a, czy też przy orkiestrze weselnej, której wokalista nie umie śpiewać. Przy wybieraniu ważny jest wiek gości proszonych i poznanie ich akceptowanego stylu muzycznego. Dla młodych gości stosowniejszy byłby DJ na wesele – czytaj resztę pod adresem -, jaki nie będzie nas zasmucał kawałkami, jakich nikt nie zna. Jeśli na weselach przeważają goście starsi to dobrym wyborem jest orkiestra, która wykona zarówno piosenki „starej daty” i też nowe dla młodej części zaproszonych. Istotnym elementem decydującym o wyborze jest opłata. Wiadomo, że Młodzi poszukują na każdym kroku oszczędności i temu wybranie DJ na wesele jest z pewnością trochę bardziej opłacalne, ponieważ przeważnie zespół złożony jest z minimalnie 3-4 osób. Opłata zależy m.in od wielkości miasta, ilości zaproszonych osób, czasu w jakim jest wesele, czasu zabawy weselnej itp.

Muzyka grana na żywo jest zapewne lepsza i gdy w zespole muzycznym zatrudniony jest wspaniały wodzirej umie rozkręcić niedostatecznie czynnych członków rodziny. Nie ulega wątpliwości wybór zespołu weselnego jest trudny, niejednokrotnie obieramy ją podpytując znajomych albo rodzinę. Często tania orkiestra to paczka przyjaciół, jacy pragną sobie dorobić i niezbyt przywiązują wagę do sprzętu, nagłośnienia, prowadzenia zabawy i często lubią popijać mówiąc, iż „to na ładniejszy głos”. Koniecznym jest wiedzieć, że muzyka na weselu jest decydująca. Bez niej nawet najznakomitsze dania i najśliczniejsze ubiory nie zastąpią wyśmienitej zabawy.

Źródło: DJ Mario – dj wesela Wrocław