bawmy się kulturalnie

Do czego są wykorzystywane pomosty na jeziorach i rzekach, jakie zalety mają pomosty pływające.

Chcąc korzystać wygodnie z różnego rodzaju zbiorników wodnych i rzek należy zadbać o to, aby był do nich łatwy dostęp. Jednak nie w każdym przypadku dojście do wody będzie na piaszczystej plaży, z tego też powodu pomyśleć warto o jakiś pomostach, dzięki którym zabawa będzie jeszcze bardziej przyjemna.

Pomosty pływające - dane techniczne
Autor: WaterFun
Źródło: http://www.waterfun.pl/

Pomost tego typu można wykorzystywać w różnym celu, do spacerowania, opalania się czy wchodzenia do wody. Można również przy ich pomocy korzystać z rozmaitego pływającego sprzętu, a jeśli będą one wystarczająco długie, to przykładowo trzymać przy nich łódki i rowerki wodne. Widać więc że pomosty będą się sprawdzać w wielu sytuacjach i coraz częściej spotyka się je nad brzegami przeróżnych wodnych zbiorników. Jeszcze całkiem niedawno pomosty z reguły budowano w wersji stacjonarnej, jako trwale przymocowane konstrukcje. Jednak rozwiązanie tego typu ma szereg wad, przez co jest coraz rzadziej wybierane. Po pierwsze tego typu konstrukcje wymagają odpowiednich pozwoleń, przez co ich budowa jest długa i sporo kosztuje. Oprócz tego po zrobieniu wszystkie modernizacje i zmiany są kłopotliwe i będą się wiązać z dużymi kosztami.

Wad tych nie będą mieć pomosty pływające cena, które od niedawna zyskały ogromną popularność. Jeżeli do tego się dołoży niskie koszty konstrukcji i szybki montaż, to trudno się dziwić, że klienci coraz częściej wybierają takie właśnie rozwiązanie. A możliwości jeżeli będzie chodzić o rozwiązania są praktycznie nieograniczone. Pływający pomost zbudowane są z gotowych elementów, jakie można łączyć w różnorodny sposób. Dzięki temu da się z nich wykonać nawet kilkudziesięciometrowe konstrukcje, jakie w każdym momencie można rozłożyć czy zmienić układ. Aktualnie najczęściej wykorzystywanym rodzajem materiału na pomosty jest polietylen, tym sposobem wszystkie elementy są bardzo lekkie a równocześnie mocne.

Polietylen bez żadnego problemu wytrzymuje nawet 40-stopniowe mrozy, dzięki czemu używać go można w zasadzie przez cały rok. A następnym jego dużym plusem jest to, że nie potrzebuje on żadnych prac przy konserwowaniu.