bawmy się kulturalnie

Doskonały sposób na letni wypoczynek – Warmia

Czas wakacji wiele osób zachęca do wypraw w nieodwiedzone jeszcze rejony Polski. To wspaniale, ponieważ mnóstwo u nas przepięknych krajobrazów i miejsc, które możliwym czynią wspaniały wypoczynek.

Nocleg na Warmii w Hotelu

Autor: VasenkaPhotography
Źródło: http://www.flickr.com

Jak widać jeśli interesują nas noclegi warmia (sprawdź tę ofertę) ma na prawdę sporo do zaoferowania. Ale to nie wszystko! Miłośnicy dzikich zwierząt i ptaków wybierają Lidzbark Warmiński i okolice jako destynację, która daje możliwość niezapomnianych spotkań ze swobodnie pomieszkującymi tu przedstawicielami fauny. Jeśli już zawitamy na Warmię i postawimy na noclegi lidzbark warmiński (odsyłam tutaj) jakie nam proponuje, czy też inne okoliczne miejscowości czy wsie, to obowiązkiem każdego turysty jest aktywny odpoczynek w przepięknych okolicznościach przyrody – spływy kajakowe, szlaki piesze i rowerowe. Ponadto, trzeba wiedzieć, iż Lidzbarski zamek to jeden z elementów Szlaku Zamków Gotyckich, a przez miasto przebiega aż osiem szlaków turystycznych. Aby lepiej poznać region warto zobaczyć także zabytki, które wpisują się w architektoniczny krajobraz miejscowości. Mowa tu zwłaszcza o Zamku Biskupów Warmińskich, który jest jedną z najcenniejszych zabytków w Polsce i równocześnie jest najlepiej zachowanym budynkiem na terenie byłego państwa zakonnego. Nie sposób pominąć także dawnego kościoła ewangelickiego, Wysokiej Bramy, murów obronnych, oranżerii Krasickiego i budynków dawnego młyna.

Iława miała takiego właśnie pecha, że od zawsze leżała na szlaku różnych wojskowych operacji, z tego względu przykładowo w 1945, w okresie tzw. wyzwalania przez Armię Czerwoną miasto zostało całkowicie zniszczone. Iława znajduje się nad pięknym jeziorem Jeziorak, dzięki czemu ciekawie spędzimy tu czas. Ostróda to przede wszystkim wspaniały wodny szlak, jedyny takiego rodzaju na świecie, jest to szlak Kanału Elbląskiego.

Nie zwlekaj – jeśli masz ochotę przeczytać uzupełniające treści na ten temat, bądź świadom tego, że bezpłatne wejście (https://www.kormoran-rowy.pl/pl/dieta-drdabrowskiej/) na nasz link naprawdę nic nie będzie Cię kosztowało.

Jak będziemy w Ostródzie to obowiązkowo popłyńmy tym szlakiem i cieszmy się widokami. Faktycznie wycieczka po Warmii zagwarantuje niezapomnianych wrażeń, tak więc jeżeli mamy choćby krótki urlop to najkorzystniej o tym pomyśleć.

Jak noclegi Warmia zapewnia ciekawą ofertę, i to w różnych miejscach.

Opisywany wątek Cię zainteresował? Więc odwiedź stronę www (http://www.wilanow.varsovia.edu.pl/misja/), gdyż znajdziesz tam interesujące informacje, opisujące to zagadnienie.

Chociaż na pewno popularny jest Olsztyn, więc jak Warmia to faktycznie trzeba odwiedzić to miasto. Godny uwagi jest zamek, który został wybudowany przez kapitułę warminśką na potrzeby tworzącej się w tym obszarze administracji. Kolejny zabytek – Katedra św.Jakuba to najstarszy budynek w Olsztynie. Początki budowy sięgają roku 1315, to jeden z bardziej cennych sakralnych zabytków Warmii. Jest to gotycka budowla halowa z siedemdziesięciometrową wieżą. W okresie swojej historii kościół wielokrotnie padał łupem zdobywców, jak Krzyżacy, wojska rosyjskie oraz napoleońskie.

Warmia daje olbrzymie możliwości w zakresie turystyki, które opierają się w szczególności na ciekawej tradycji tego regionu. Gotyckie kościoły oraz zamki biskupie to typowe elementy architektury Warmii. Niepowtarzalny nastrój budują również licznie występujące wiejskie ulicówki oraz drewniane chałupy. Ale przeszłość związana z krzyżackim zakonem oraz ludowa kultura to nie jedyne auty tego regionu. Na urlopowiczów czekają również nieco bardziej współczesne atrakcje, jak zespół basenów, spływy kajakowe, szlaki turystyczne – rowerowe i pisze. Nie można także pominąć skansenu w Olsztynku, zamku w Olsztynie, pola Bitwy Grunwaldzkiej czy Sanktuarium Maryjnego, mieszczącego się w Gietrzwałdzi. Amatorów spotkań z przyrodą na pewno ujmie Rezerwat Przyrody Las Warmiński, gdzie żyje chociażby jeleń europejski.