bawmy się kulturalnie

Garść słów dotyczących fajki wodnej

W wielu krajach w tym arabskich oraz w Indiach bardzo popularnym gatunkiem fajki jest fajka wodna. Już od jakiegoś czasu trend na takie fajki dotarł także do Polski. Wypalanie tego typu fajki, czyli wodnej staje się coraz bardziej modne również w naszym kraju.

W takiej fajce może być spalany susz z owoców lub melasę. melasa fajka wodna to bardzo wilgotny tytoń, gdzie głównym ze składników będzie właśnie melasa. Melasa fajka wodna nie jest zdatna do palenia w klasycznych fajkach. Fajki wodne, których używa się w państwach arabskich, ale także w naszym kraju zwane będą shisha.

Fajka wodna

Akcesoria shisha to chociażby osłonki od wiatru oraz ustniki. Akcesoria shisha można zakupić w sklepach internetowych. Fajka wodna używana w większości w państwach arabskich zbudowana będzie z 3 części. Jej podstawą będzie szklany, ceramiczny lub miedziany dzban. Do do tego dzbana wlewana jest woda. Kolejny element to metalowa rurka. Zakończone są one zazwyczaj ceramiczną podstawką. To właśnie w tej podstawce zostaje umiejscowiony susz z owoców lub melasa. Końcowym elementem fajki wodnej będzie wykonana z metalu lub plastiku rurka.

Taka rurka zakończona jest ustnikiem. Dzisiaj tego typu elementy produkowane będą zazwyczaj z materiału plastikowego, chociaż wciąż można spotkać także drewniane. Fajki tego typu najczęściej dekorowane będą niezwykle misternymi wzorami. Aromat, jaki wydobywa się z takiej fajki będzie o wiele bardziej przyjemny aniżeli taki, który wydobywa się przy paleniu papierosów. Obecnie palenie fajki wodnej będzie niezwykle modne w wielu krajach europejskich, również w Polsce. Nie ma nic dziwnego, że powstają nowe sklepy prowadzące sprzedaż tego typu fajek i elementów do nich oraz lokali, gdzie można je wypalać.

Obecnie zdecydowana większość zwolenników tego typu fajki wybiera do jej palenia tytonie zapachowe lub melasę. Niezastąpione będą również specjalne rozpałki. W krajach arabskich palenie fajki wodnej będzie rytuałem typowo męskim. Zazwyczaj nie pali się jej w samotności, ale w szeroki gronie kolegów, sąsiadów lub znajomych.

Podobała Ci się nasza informacja z witryny? Jest nam bardzo przyjemnie. Oczywiście mamy zamiar zachęcić Cię do przejrzenia kolejnego tekstu o podobnym temacie.

Jej spalanie zajmuje zwykle na wiele godzin.