bawmy się kulturalnie

Dokąd pojechać na krótki weekend? Odkrywamy przepiękne miasta w Polsce!

Gdzie niedawno byłeś na urlopie? Jeśli zadałbyś takie pytanie swoim znajomym, bez wątpienia okazałoby się, że ostatnio spędzili swoje wczasy gdzieś poza granicami Polski. Wyjeżdżanie za granicę to teraz bardzo modny sposób spędzenia wolnego czasu. Z drugiej jednak strony powinniśmy docenić także nasz kraj – w Polsce jest tak dużo przepięknych miast, że żal ich nie obejrzeć. Oczywiście o ile tygodniowe wyjazdy i tak najczęściej będziemy spędzać gdzieś daleko od Polski, o tyle na przykład wolne weekendy na pewno możemy poświęcić na odkrywanie Polski – jeśli wybierzesz się kilka razy w jakieś urokliwe miejsca położone blisko Twojego miejsca zamieszkania, bez wątpliwości nie będziesz tego żałował.

Zamek Wawel

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Co dzisiaj możemy Ci polecić? Jedną z atrakcji, jakie niewątpliwie musisz obejrzeć, jest zamek Książ. To teraz trzeci pod względem powierzchni zamek w Polsce – zaraz za ślicznym zamkiem na Wawelu oraz zamkiem w Malborku, które zna praktycznie każdy. Książ jest trochę mniej znany, jednak na pewno równie wart zobaczenia. Niestety dla turystów udostępniona jest obecnie jedynie niewielka jego część, jednakże już nawet ona robi fantastyczne wrażenie.

Gdy uznasz, że użyteczne okazałyby się uzupełniające treści na prezentowany temat, to kliknij ten link i przeczytaj ponadto inne wiadomości (https://www.hotelaltus.pl/).

Zamek Książ jest także jednym z najstarszych zamków w Polsce – pochodzi z XIII wieku, dlatego też ogromne wrażenie robi fakt, w jak dobrym stanie się zachował.

podróż - fotografijka

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Innym zamkiem, który niewątpliwie trzeba odwiedzić, jest wspomniany przez nas wyżej Zamek Malbork. Wzniesiony został w trzynastym wieku przez Zakon Krzyżacki i oczywiście do dzisiaj robi ogromne wrażenie. Chyba każdy w Polsce kojarzy jego charakterystyczny wygląd oraz krwistą cegłę, z której został zbudowany. Odwiedzenie Malborka jest właściwie żelaznym punktem niemalże każdej wycieczki szkolnej, zatem jeżeli zamek Moszna nie został przez Ciebie odkryty, niewątpliwie musisz zaraz nadrobić te zaległości.

Mamy wielką nadzieję, że udało nam się przynajmniej trochę zaciekawić Cię historią naszych przepięknych polskich zamków. Jeżeli szukasz innych propozycji na weekendowe wypady, możesz spodziewać się, iż nasz cykl tekstów na ten temat z pewnością będzie kontynuowany. Odkrywanie Polski również może być niezapomnianą przygodą, więc już teraz powinieneś ją rozpocząć – przed Tobą jeszcze mnóstwo cudownych miejsc do odkrycia!