bawmy się kulturalnie

Gdzie wypoczywać blisko miasta?

By odprężyć się w długi weekend nie trzeba wyjeżdżać w góry, na Mazury bądź nad morze. Pod Warszawą jest bez liku miejsc, gdzie można odpocząć. Coś dla siebie odnajdą zarówno absztyfikanci czynnego wypoczynku, jak też ci, którzy wolą błogie odpoczywanie pod gołym niebem. Naokoło Warszawy, w odległości do 50 kilometrów, jest mnóstwo interesujących miejsc do zobaczenia.

urlop - krajobraz

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Twierdza Modlin. To niespotykany zabytek fortyfikacyjny. Mieści się około 35 kilometrów od stolicy. Zwiedzać możemy indywidualnie bądź z przewodnikiem. Zobaczymy tam Twierdzę z przedmościami, zewnętrzny oraz wewnętrzny pierścień (w sumie 18 fortyfikacji), składy prochowni, pakamery, zabudowania koszarowe oraz szczątki fortyfikacji polowych jak też polskich z 1939 r. Częstokroć można tam spotkać zespoły filmowe (w tym miejscu kręcono m.in scenki z filmów C. K. Dezerterzy, Kiler, 1920 Bitwa Warszawska). Jest również zaplecze gastronomiczne – spokojnie możesz wybrać się tam na cały dzień.

Pułtusk. Niegdyś – synonim prowincji. To stąd awansował do Warszawy najsłynniejszy nasz dozorca, Stanisław Anioł z serialu Alternatywy 4. Jednakże w Pułtusku jest co zwiedzać – miasteczko słynie z najdłuższego w Europie jarmarku. Znajdziemy tam także gotycką Bazylikę kolegiacką, zamek biskupi położony na brzegu Narwi z XIV-XVI wieku (współcześnie Dom Polonii). Przebywał w tej okolicy między innymi król szwedzki Karol XII. Jest tutaj także wiele zabytkowych kościółków i terenów na Narwią, które możesz zwiedzać. W tym miejscu również wciąż odbywają się jarmarki oraz spektakle historyczne. Do miasteczka możemy właściwie dojechać w godzinę. weekend pod warszawą wcale nie musi być monotonny!

Puszcza Kampinoska. Zielone płuca stolicy. Ulubiony obszar wypraw.

Głęboko ekscytuje Cię zgłębiana w tym artykule kwestia? W takiej sytuacji bez obawy kliknij tutaj, gdyż więcej odnajdziesz w treści (https://www.produktypremium.com/kategoria-produktu/grille/weglowe/).

Jest jedynym, pośród innych europejskich rezerwatów o tej skali, graniczącym z tak wielką aglomeracją miejską. Przez wzgląd na wyjątkowość, ruch krajoznawczy podlega w kniei jednak określonym ograniczeniom. Rozplanowano jednak około 350 km tras dla turystyki pieszej a także powyżej 200 km szlaków rowerowych dla cyklistów. Skąd zacząć? Proponujemy miejscowość Granica, w której mieści się cudny Park Etnograficzny i duży teren łąk oraz turzycowisk zwany Olszowieckim Błotem(zobacz więcej).