bawmy się kulturalnie

Iluzjonista na wesele – wspaniała atrakcja na przyjęciu

Wesele to wyjątkowy, magiczny dzień, do którego Para Młoda przygotowuje się nadzwyczaj długo. Prawdopodobnie sporo czasu poświęcamy na zaplanowanie atrakcji, które umilą czas gościom oraz sprawią, iż o naszym weselu będzie się mówić jeszcze długi okres.

sztuczka magiczna

Autor: Danijel James
Źródło: http://www.flickr.com

Niezmiernie popularną atrakcją na weselu jest pokaz magii, wykonywany przez profesjonalnego iluzjonistę. Pokazy magii zyskują na renomie na całym świecie, także w Polsce.

Te zamieszczone tu wpisy ze strony zaspokoją Twoją dociekliwość, jeżeli przedstawiona w tym artykule tematyka żywo Cię zaabsorbowała.

Iluzjoniści oferują intrygujące pokazy, jakie bez problemu wolno wykonać nawet na niewielkiej sali weselnej. Na ogół na weselach realizuje się dwa rodzaje pokazów – pokaz sceniczny oraz stolikowy, można również zdecydować się na jeden z nich.
Pokaz sceniczny nie wymaga obszernej sceny, wystarczy jedna część wolnej powierzchni, na której iluzjonista będzie zdołał rozłożyć swe rekwizyty oraz narzędzia. Repertuar takiego pokazu może być bardzo różnorodny, szczegóły wypada pierwej ustalić z iluzjonistą, bowiem każdy iluzjonista na wesele ma swój własny, osobisty repertuar. Okres trwania pokazu także może być różnorodny – wszystko zależy od ustaleń. Niemniej nie zaleca się za długich pokazów, perfekcyjnym czasem będzie 20-30 minut. Możemy również zdecydować się na rozłożenie występu na dwie części przykładowo dwa wyjścia po 15 minut.
Pokaz stolikowy polega na tym, że iluzjonista wędruje między stolikami i grupami gości, pokazując im rozmaite magiczne sztuczki – z bliska. W wielu przypadkach stosuje do tego drobne elementy i rekwizyty, na przykład monety, karty bądź rekwizyty pożyczone od gości weselnych. Pokazy stolikowe są perfekcyjne wtenczas, kiedy nie chcemy angażować gości w stawanie i przemieszczanie się. Pokazy tego rodzaju trwają rzecz jasna trochę dłużej, okres trwania zależy między innymi od liczby gości – każdy musi zobaczyć ciekawą, interesującą sztuczkę magiczną.

Jeśli potrzebujemy, by nasze wesele było faktycznie fenomenalne i jedyne w swym rodzaju, niewątpliwie musimy zastanowić się nad wynajęciem iluzjonisty. Cena takiego pokazu może być ogromnie zróżnicowany, jednak wypada liczyć się z sumą około 600-1000 złotych (informacje).