bawmy się kulturalnie

Jak długą historię ma metoda zrobienia decoupage, jakie wyposażenie jest konieczne aby w ten sposób ozdabiać różne przedmioty.

Niektóre ze zdobniczych technik wywodzą się sprzed wielu wieków, a po dziś dzień cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Tak na przykład sytuacja się przedstawia przy decoupage, która to technika wywodzi się z odległej Syberii, to właśnie tam Normanowie ozdabiali groby swoich przodków.

W którymś momencie decoupage zaczęli wykorzystywać Chińczycy, zdobiąc najróżniejsze lampiony czy pudełka, a w XVII wieku pojawiło się w Europie. I od tamtego momentu jest bez przerwy popularne, ponieważ daje faktycznie sporo różnych możliwości. Technika ta opiera się http://www.pieczatki.pl/wzory_odbic/pieczatki_firmowe na tym, że na przygotowaną w odpowiedni sposób powierzchnię przykleja się motywy z wyciętego papieru albo serwetki. Do naklejania będzie się nadawać tak naprawdę wszystko, może to być ceramika, szkło, drewno, metal czy tkaniny. Należy tylko zastosować do tego klej, który będzie się należycie trzymał na danej powierzchni. Później przygotowany w taki sposób pokrywa się kilkoma warstwami lakieru, przez co wykonany wzór staje się w zasadzie nie do wyczucia i będzie wyglądał jakby go namalowano.

dom - kadr

Autor: Robin Jacob
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z ważniejszych zalet opisywanej metody będzie to, że nie będzie ona wymagać jakiś dużych finansowych nakładów, gdyż wykorzystuje się materiały, które i tak powinny się znajdować w każdym domu, a jeżeli zajdzie potrzeba ich kupienia, to ich koszt jest niewielki. Jeśli ktoś będzie się chciał zaopatrzyć w profesjonalniejsze wyposażenie, to może na przykład odwiedzić jakiś dobry sieciowy sklep decoupage sklep i w nim dokonać zakupów. Po pierwsze będą potrzebne różne barwne papiery lub serwetki, w zależności, co ktoś będzie chciał wykonać. Do przycinania może się przydać parę par nożyczek, żyletka oraz specjalne szablony, za pomocą jakich będzie można wykonać bardziej wymagające elementy. Najbardziej popularnym klejem, który się chwyta większości powierzchni, jest wikol, ale niektóre osoby będą też używać kurzego białka.

W celu odpowiedniego utrwalenia przyklejonego wzoru trzeba pomalować wszystko parę razy, w tym celu najlepiej będą się sprawdzać lakiery i farby akrylowe.