bawmy się kulturalnie

W jaki sposób nauczyć się płynnej gry na instrumencie muzycznym od podstaw

Granie na jakimś instrumencie muzycznym może okazać się nie lada frajdą. Każdy, kto choć raz miała przykładowo możliwość gry na gitarze, wie jak wielką zabawę wywołuje wydobywanie dźwięków z tego instrumentu. Kiedy już nauczymy się grać mały fragment naszej ulubionej piosenki, uzyskamy wielką satysfakcję. Natomiast kiedy już całkowicie opanujemy konkretny utwór oraz będziemy mogli pochwalić się wśród znajomych, to poczucie radości będzie bardzo duże.

gra na perkusji dla początkujących

Autor: bigdrumthump.com
Źródło: http://www.flickr.com

W ostatnim czasie, zaraz obok grania na gitarze, coraz większą popularność zdobywa perkusja. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to instrument prosty do opanowania. Co ważne, perkusja (Sprawdź – drum set pro school) dla początkujących jest możliwa do zakupienia dla każdego za nieduże pieniądze, to jednakże cała sztuka polega na konsekwentnych treningach. Tylko w taki sposób będziemy robić jakieś konkretne postępy. Możemy więc rozejrzeć się za jakimś ciekawym zestawem, który będziemy mogli zainstalować we własnym mieszkaniu. gra na perkusji daje naprawdę dużo satysfakcji, gdy opanujemy chociażby podstawy. Warto zauważyć, iż raczej trudno jest się nauczyć grać samemu, choć nie jest to niemożliwe. Warto zainwestować w jakiś kurs albo uczęszczać regularnie na lekcję gry. Na przykładowych zajęciach opanujemy wszystkie tajniki gry na bębnach, nauczymy się bazowych technik jak i rytmiki.

Bardzo dobrym pomysłem jest wciąż podpatrywanie innych artystów. W ten sposób możemy zobaczyć w jaki sposób grają oraz jakich patentów używają i spróbować je wpleść do swojej gry. Na koniec najważniejsza rzecz – żeby cieszyć się piękną grą na bębnach należy po pierwsze nauczyć się konsekwencji i być cierpliwym. Jeżeli przyłożymy się odpowiednio do ćwiczeń, to rezultaty przyjdą po jakimś czasie. Jeśli nie możemy w określonej chwili pozwolić sobie na granie na perkusji a mamy ochotę poćwiczyć (na przykład w nocy), to można nabyć specjalną poduszkę, o jaką będziemy w stanie uderzać pałeczkami. Niewątpliwą zaletą tego gadżetu jest to, iż możemy zabierać tego typu podstawkę w podróż oraz trenować technikę gry prawie w każdych możliwych warunkach. Warto jest także czytać fachowe pisma traktujące właśnie o grze na perkusji.