bawmy się kulturalnie

Jak przygotować rower do sezonu?

Spędzanie wolnego czasu na łonie przyrody jest jedną z przyjemniejszych możliwości relaksu, którą w szczególności wolą ludzie żyjący na co dzień w dużych metropoliach. Rower jest doskonałym kompanem w czasie tego typu chwil, albowiem prócz tego gwarantuje nam sporą aktywność fizyczną. Pasjonatów tej formy transportu jest coraz to więcej i, jak się okazuje, rower nie służy już wyłącznie eskapadom za miasto. Coraz to więcej ludzi chętnie przemieszcza się nim na co dzień, dojeżdża do pracy lub na uczelnię. Jest to z pewnością spora oszczędność, a także autonomia od rozkładów jazdy, jakie niejednokrotnie potrafią być niekorzystne. W marketach znajdziemy przeróżne warianty tego pojazdu dlatego każdy odnajdzie coś dla siebie.

fitness - stykówka

Autor: Gideon Van Tonder
Źródło: http://www.flickr.com

Pompowanie kółek niewielką przenośną pompką może nie być łatwą oraz miłą czynnością, jednak jest to wysiłek, który na pewno się opłaci. Nazbyt niewielkie ciśnienie w dętkach może doprowadzić do ich przebicia albo nawet do uszkodzenia opony oraz innych części koła, takich jak przykładowo obręcz. Poza tym, ciężko jest walczyć z oporami toczenia. Rozwiązania owego problemu są właściwie 2. Pierwsze to kupno stacjonarnej, profesjonalnej pompki – wówczas napompowanie koła zajmie faktycznie parę ruchów i nie utrudzi nawet malucha. Drugie rozwiązanie łączy się z wymianą dętek na te z wentylem samochodowym (jeśli takich w swoim rowerze nie mamy), wówczas bowiem pojawia się możność napompowania opon dla przykładu na okolicznej stacji benzynowej. Oczywiście zawsze zostaje alternatywa trzecia – zwykła, niewielka pompka.

W tym artykule są bardzo ciekawe informacje, lecz gdy chcesz dowiedzieć się więcej, odszukaj ponadto (http://www.stajniaiskra.pl/art/581/jazda-konna-czym-jest.html) pozostałe dane, jakie są dostępne tutaj.

Dzięki temu osprzętowi podczas gorszej aury nie zostaniemy ochlapani wodą emitowaną przez koła i będziemy mogli zapakować nieduże zakupy. Na dodatek rowery te w standardzie posiadają tylny bagażnik także światło, które najczęściej zasilane jest przez dynamo.

Rower

Autor: Federation European Cyclists’
Źródło: http://www.flickr.com

stylowe rowery (pełen artykuł) na ogół posiadają wygięte kierownice w stronę użytkownika, ułatwiają kontrolę i zwiększają wygodę jazdy. Powinno się również przejechać się na wyłonionym sprzęcie przed zakupem i wypróbować, czy dana pozycja nam odpowiada.

fitness - rzut

Autor: Gideon Van Tonder
Źródło: http://www.flickr.com

O łańcuch w naszym jednośladzie należałoby zadbać już jesienią. Suchy, zanieczyszczony oraz zostawiony w wilgotnej piwniczce napęd niezmiernie szybko pokryje się korozją. No cóż, mądry Polak po szkodzie. W jaki sposób więc doprowadzić zaniedbany łańcuch do używalności? Jeżeli nie jest aż tak źle i łańcuch nie jest ubłocony, nie ma śladów rdzy, a wyłącznie głośnym trzeszczeniem domaga się o smar – można go zwyczajnie przesmarować używając do tego specjalnych oliwek do łańcuchów, a w przypadku ich braku, możesz zastosować samochodowy olej silnikowy. Trzeba pamiętać, żeby nadmiar oleju wytrzeć ścierką do sucha, zapobiega to przyklejaniu się brudu do łańcucha. Jeśli nasz łańcuch jest już czysty, nasmarowany i przygotowany do pracy, powinniśmy zacząć stosować się do kilku reguł, które przedłużą jego życie. Przygotuj także wszystkie konieczne akcesoria rowerowe (więcej pomocnych rad na stronie).

Komfortowa jazda na rowerze może przynieść nam wiele korzyści i niezwykłą przyjemność. Ważne będzie zakupienie odpowiedniego roweru, który spełni nasze wymagania tudzież nie obciąży zbytnio naszego portfela. Jeżeli dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z jazdą na rowerze warto zakupić od kogoś używany pojazd.