bawmy się kulturalnie

Jak zrobić dobry spot reklamowy, aby zwracał sporej ilości widzów

Nie da się zaprzeczyć, że spoty reklamowe zaczęły królować w telewizji. Reklama jest coraz popularniejszych środkiem przekazu i ma dużą siłę oddziaływania – z tego powodu też tak wiele firm ją wykorzystuje pragnąc wypromować dany artykuł. Dziś reklama ma tak dużą siłę, że zaczęły jej używać największe firmy, znane nam, firmy takie jak Allegro – do promocji swej marki używają tak zwanych spotów reklamowych – niektóre z nich są rewelacyjne i łapią za serce – tak jak w przypadku spotu nakręconego przez allegro.

urlop - tableau

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże promocja to nie tylko nakręcenie spotu, musi on być głównie dobry, przyciągający uwagę – jak więc taki spot nakręcić, aby zachęcił dla nas miliony przyszłych klientów? Naturalnie jeżeli w ogóle nie wiemy jak się za to zabrać i sama myśl o kręceniu spotu nas paraliżuje, są firmy dla których produkcja spotów reklamowych to pestka – jednakże usługa ta najtańsza nie jest. Z tego powodu też może chociaż poczytajmy jak winien wyglądać dobry spot.

Przydałyby Ci się dodatkowe informacje (http://activtour.pl/kierunek/lembeh-nurkowanie/) na wyłuszczony tutaj temat? Nie ma nic prostszego – musisz kliknąć w poniższy link i pod nim znajdziesz masę różnych postów.

Najbardziej istotną cechą skutecznego spotu jest prostota i jednoznaczność – widz musi od razu wiedzieć o czym oglądany spot jest i jaki produkt promuje – jeśli choćby przez chwilę będzie musiała myśleć o co chodzi lub nie zrozumie spotu, istnieje spora szansa, że o nim zapomni. Długość spotu powinna wynosić ok. 30 sekund – jednakże niech nie zmyli nas ta długość, stosunkowo trudno jest wymyślić coś co w tak krótkim czasie przykuje uwagę jak największej ilości widzów.

Miejmy na uwadze, że to co nakręcimy ma trafić do telewizji, czyli tym sposobem trafi do milionów ludzi, dlatego spot powinien szanować panujące tradycje i nie powodować zbędnych kontrowersji. Zwyczajnie musi być krótki i na temat. Jasno zbudowany przekaz od razu trafi do dużej liczby widzów – czyli po prostu zostanie zapamiętany, a przecież taki jest cel spotu.

Ten wątek Cię zainteresował? Zatem odszukaj stronę (homeandliving.pl/produkty/tekstylia), gdyż odnajdziesz tam ciekawe dane, omawiające to zagadnienie.

Ponadto spot musi nas zaintrygować – nikt bowiem nie lubi słuchać czegoś nudnego, prawda?

Nie możemy jednak z pomysłowością przesadzić – miejmy na uwadze, że ciągle najważniejszy jest produkt, a nie forma. Jeśli nawet po zweryfikowaniu informacji dotyczących dobrze nakręconego spotu, nadal nie mamy pojęcia jak się za to zabrać, można wyszukać firmy, które oferują takie usługi – szukając firmy, która zajmuje się czymś takim jak produkcja spotów reklamowych Kraków i Łódź będą dobrymi miastami, ponieważ są to wszystkim znane miasta sztuki, gdzie produkcja filmowa jest na wysokim poziomie, jeżeli ktoś powie hasło produkcja filmowa Kraków, będzie to kojarzone wyłącznie pozytywnie. Zrobienie dobrego spotu reklamowego, który będzie zwracał uwagę wielu osób, to nie lada zadanie, któremu z pewnością nie każdy może podołać, i właśnie dlatego istnieją firmy, które mogą zrobić to za nas.