bawmy się kulturalnie

Jaką historię ma metoda zrobienia decoupage, jakie akcesoria są konieczne żeby w ten sposób zdobić różne przedmioty.

Rękodzieło jest współcześnie naprawdę dość popularne, mimo że w sklepach można znaleźć w zasadzie wszystko oraz nie trzeba nic robić samodzielnie. Dlaczego tak się dzieje? Które metody rękodzieła cechują się największym zainteresowaniem? Rzeczy wykonywane ręcznie posiadają jedną ważną zaletę – są oryginalne.

Potrzebny będzie również jakiś porządny klej, tu między innymi bardzo dobrze sprawdza się poczciwy wikol, znany i wykorzystywany od bardzo dawna do przyklejania papieru. Pomyśleć również należy o lakierze który będzie zabezpieczał przyklejony wzór, z kolei tutaj najbardziej polecane są farny i lakiery – (odkryj więcej) akrylowe.

Co poza tym pozwala człowiekowi się odprężyć? Rzecz jasna, efektywny jest sport. Tak naprawdę nie ma znaczenia dyscyplina, którą się uprawia, ale ile serca się w nią wkłada. Sport daje możliwość na chwilę skupić się na czymś zupełnie innym. Można zacząć biegać, podnosić ciężary, pływać lub jeździć na rowerze, dzisiaj ma się wiele możliwości. Osoby, które nie potrafią samemu poradzić sobie ze stresem oraz odczuwają jego dotkliwe rezultaty mogą zdecydować się na pomoc psychologa, jaki podpowie, jak zmniejszyć negatywne emocje i odcinać się od sytuacji stresogennych. Taka terapia jest w stanie okazać się skuteczna, przede wszystkim gdy pacjent naprawdę się w nią zaangażuje. Podsumowując – jak można poradzić sobie ze stresem?

widok - meble

Autor: Comrade Foot
Źródło: http://www.flickr.com

Do kolejnej metody mającego za zadanie zrelaksowanie dorosłych, należy decoupage. Jest to sztuka polegająca na ozdabianiu rzeczy oklejając ich powierzchnie chustkami o różnorodnych motywach, dzięki temu nadajemy przedmiotom oryginalnego charakteru. Jest to obecnie popularne hobby, szczególnie wśród kobiet. Metodą tą można ozdabiać naprawdę wiele przedmiotów takich jak umeblowanie, szkatułki czy nawet biżuterię – dzięki temu rzeczy pozyskują świeży wygląd oraz trochę z nas, a która z dziewczyn nie śni o spersonalizowanej biżuterii? Pasja ta nie tylko pozwala na relaks w kreatywny sposób, ale także sprawia, iż stwarzamy coś niepowtarzalnego.
Sztuka ta jest o tyle interesująca, gdyż tak naprawdę nie ma materiału, którego nie można by było ozdobić właśnie za pomocą decoupage – możemy dekorwać dosłownie wszystko – od drewna po szkło czy ceramikę, jednak przed wzięciem się do pracy, trzeba zapoznać się z zasadami jakimi rządzi się ta technika. Zdecydowanie najbardziej znanym materiałem jest drewno, bowiem jest ono stosunkowo łatwym materiałem do zdobienia, chusteczki z motywami bardzo łatwo do niego przylegają i szybko uzyskujemy niepowtarzalny mebel. Jeśli chcemy spróbować swoich sił, a nie wiemy jak się za to wziąć, wystarczy, że pooglądamy trochę o danej sztuce w sieci, lub też udamy się na specjalny kurs, na którym profesjonaliści nauczą nas jak dekoruje się przedmioty za pomocą decoupage. Istnieje także sporo sklepów gdzie możemy kupić materiały niezbędne do tworzenia techniką decoupage. Wszystkie materiały znajdziemy również w Sieci|Internecie po wpisaniu frazy sklep decoupage (świetny artykuł), wyświetli się nam wiele sklepów internetowych, w których można zamówić potrzebne materiały.Ważną sprawą jest fakt, że rzeczy te stają się rękodziełem, a obecnie rękodzieło (czytaj całość tutaj) jest w cenie, ponieważ ludzie pragną inwestować w rzeczy z duszą.

W celu odpowiedniego utrwalenia naklejonego motywu należy wszystko kilka razy pomalować, w tym celu najlepiej będą się sprawdzać farby i lakiery – (strona www) akrylowe.