bawmy się kulturalnie

Jakiego rodzaju atrakcje dostępne są nad Pilicą?

Długim, lewym dopływem naszej polskiej rzeki, Wisły, będzie rzeka Pilica. To tu powstało wiele miast i miejscowości wiejskich. Wielu osób mieszkających w miastach położonych nad Pilicą zarabia obecnie wcale nie małe pieniądze z agroturystyki.

Spływa kajakiem

Autor: Joshua Mayer
Źródło: http://www.flickr.com

Źródła rzeki Pilicy znajdują się w okolicach położonego na terenie województwa śląskiego miasta o takiej samej nazwie. Niedaleko Sulejowa już w latach siedemdziesiątych została zbudowana tama, która stworzyła Zalew Sulejowski. Bardzo dużo osób zamieszkujących miejscowości położonych nad Pilicą założyło własną agroturystykę. Główną atrakcją spośród wielu oferowanych przez właścicieli tych gospodarstw są spływy kajakowe pilicą. Cieszące się popularnością spływy kajakowe Pilicą to atrakcja, z której skorzystać mogą nie jedynie goście na gospodarstwach agroturystycznych. Mnóstwo amatorów kajakarzy zanim pójdzie na spływy kajakowe na innych polskich rzekach uwzględnia to, aby na początku spłynąć właśnie Pilicą. Spływy kajakowe Pilicą umożliwione będą już od miasteczka nazwanego Szczekocin.

Nad Pilicą zostały utworzone trzy parki krajobrazowe: Spalski, Przedborski i Sulejowski. Wspomniany Zalew Sulejowski pełni nie jedynie opcję zbiornika przeciwpowodziowego.

Ciekawi Cię ta tematyka? Kliknij ten link i przeczytaj, jak podszedł do tego zagadnienia inny autor w treści (http://uroczysko7stawow.pl/hotel/o-hotelu) swojego postu!

Dla osób zamieszkujących okolice Sulejowa, Tomaszowa Mazowieckiego i także innych miast i miasteczek będzie on w głównej mierze wspaniałym miejscem do wypoczywania oraz rekreacji. W okresie letnim na jego wodach możesz zobaczyć miłośników windsurfingu, kajakarzy oraz osoby żeglujące. Akwen jest objęty sferą ciszy, toteż w okolicach brzegów należy zachowywać się bardzo cicho. Nie ma mowy o tym, by na zalewie znaleźli się motorowodniacy.

Zalew przyciąga nie tylko sympatyków wodnych sportów, lecz także wędkarzy. W wodach zalewu żyją leszcze, szczupaki, karpie, sandacze oraz bolenie. Taka mnogość gatunków ryp, a szczególnie szczupaków oraz sandaczy, sprawia, że nad zalew wyruszają osoby pasjonujące się wędkarstwem z daleka. Natomiast jesienią nad zalew przyjeżdżają amatorzy grzybobrania. Lasy, jakie otaczają zalew będą na jesień przepełnione grzybiarzami, którzy przybywają nawet z położonej o około 50 kilometrów od zalewu pięknego miasta jakim jest Łódź. Nad zalewem nie brakuje także pięknych terenów do plażowania.