bawmy się kulturalnie

Jakim uległa zmianom współczesna kinematografia przez minione lata, jak problem piractwa wpływa na branżę filmową.

Filmy stanowią nierozerwalną część naszej kultury, i od wielu długich lat dokumentują codzienne wydarzenia, pokazują historię, lecz również bawią, uczą i straszą. Przez minione lata powstało mnóstwo kasowych hitów, jakie po dziś dzień z wielką przyjemnością się ogląda. Filmowy przemysł mimo dużych zmian bez przerwy dobrze się trzyma.

Filmy
Autor: Fachstellen für Öffentliche Bibliotheken NRW
Źródło: http://www.flickr.com

Kasowi aktorzy dostają za rolę miliony euro, lecz takie wydatki przeważnie się zwracają nawet w parę dni po premierze. Wydawać by się mogło, że widzowie wszystko już widzieli, lecz jednak bez przerwy filmowcom udaje się ich zaskakiwać albo jakimiś oryginalnymi pomysłami, albo niesamowitymi efektami specjalnymi. I później z niecierpliwością się czeka na kolejne premiery, które przyciągają do sal kinowych tłumy ludzi i generują ogromne zyski, i to nawet mimo coraz powszechniejszego piractwa. Jak się okazuje, ludzie w dalszym ciągu chętnie chodzą do kin, nie tylko dla oglądnięcia dobrego filmu, lecz również miłego spędzenia wolnego czasu. Rzecz jasna piractwo cały czas jest, lecz większość kin bardzo dobrze się trzyma i nie narzeka na swoją sytuację.

Nielegalne oglądanie filmów jest oczywiście dużym problemem, który spędza właścicielom wytwórni sen z oczu, bo to właśnie oni z reguły będą narzekać na to wszystko. Faktem jest, że najnowsze filmy da się w sieci obejrzeć dużo wcześniej, niż będzie ich oficjalna premiera w kinach.

Masz ochotę znaleźć następne materiały odnoszące się do wyjaśnianej tu kwestii? Jeżeli tak, to kliknij ten odnośnik oraz przeczytaj wpis ze strony (https://lonsdale-benlee.pl/mary_lou_spodnie_dresowe_damskie_1000_czarny-31927i).

Jednak najczęściej jakość takich filmów jest nie najlepsza, często są nagrywane one będą w kinowych salach, więc komfort oglądania pozostawia dużo do życzenia. Są oczywiście osoby, którym nie będzie to przeszkadzać i nawet jeżeli niewiele będą widzieli na ekranie, to się będą chwalili, że widzieli najlepsze polskie filmy. Można jednak zaryzykować tezę, że takie osoby i tak nie poszłyby do kina, więc tak naprawdę na tym, że ściągnęli oni film z sieci nikt nie będzie tracił. Miłośnicy dobrego filmu na pewno docenią obraz (polecam rafał olbiński obrazy touch of art) o doskonałej ostrości, przestrzenny dźwięk i komfortowe fotele, i jednak raz na jakiś czas odwiedzą prawdziwe kino.