bawmy się kulturalnie

Jeśli w pobliskim czasie planujesz nabyć pewne zwierzę domowe – warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu do przyjęcia nowego lokatora i członka rodziny.

Obecnie – nabywanie zwierzaka do domu zostało powszechnością, a centra zoologiczne radują się dużą popularnością. Zwierzętom ofiaruje się sporo zaangażowania, równocześnie w mediach, jak i codziennym życiu. Tworzy się specjalne kanały naukowe i rozrywkowe, rozbudowujemy schronienia, otwieramy fundacje i stowarzyszenia. Sporo pracy wkłada się także na walkę przeciwko przemocy zastosowanej na wszelkich organizmach żywych. Zwierzę w domu stało się nie tylko atrakcją, lecz postacią adopcji, ratunku, wspierania dla krajowej fauny.

Pies

Autor: Christopher „Rice”
Źródło: http://www.flickr.com

Należy na starcie zdawać sobie sprawę, iż wychowywanie jakiegokolwiek zwierzęcia w gospodarstwie domowym, związane jest z pewnym zobowiązaniem. Pies, koty, albo nawet akwariowa rybka powinna być potraktowana , jako kolejny członek rodziny , a tym samym lokator pomieszczeń domowych. Należy wobec tego – tak jak przygotowujemy się na przybycie małego dziecka – zadbać o odpowiednie warunki dla milusińskiego.Najpowszechniejszym zwierzakiem domowym jest pies. To zwierzę bywa również najlepiej dostępne w polskim państwie i sprawia sporo radości. Jeśli planujesz w najbliższym czasie przynieść do domu psa – winno się zaopatrywać w parę niezbędnych produktów. W zależności, czy będzie to noworodek, czy piesek ośrodka dla zwierząt – trzeba nabyć, albo wypożyczyć legowisko dla szczeniaka, bądź legowisko dla dużego psa – więcej znajdziesz tutaj.

Psie legowisko winniśmy sprzątać przynajmniej raz w tygodniu, ażeby oczyścić je z brudu i sierści. Poza tym, nie należy nie pamiętać o praniu minimalnie raz w miesiącu, bądź częściej, jeśli nastąpi potrzeba wyczyszczenia go po jednym ze wspólnych dżdżystych przechadzek. Po wypraniu legowiska, powinno się zaczekać aż w całości wyschnie, aby nie narażać psa na choroby stawów.

Kiedy już zdecydujemy, jakiego konkretnie psa weźmiemy do domu,powinniśmy wyposażyć się w podstawowy asortyment. Co najważniejsze, musimy przygotować zwierzęciu miejsce wypoczynku. Oczywiście legowisko dla szczeniaka może być niewielkie, i będzie ono czymś przejściowym, z czego pies wyrośnie. Kilkumiesięczny psiak, rasy np. owczarek niemiecki kilkukrotnie różni się rozmiarem od dorosłego już psa. W przypadku tego rodzaju ras zdecydowanie musimy pamiętać, że kiedyś będziemy musieli kupić legowisko dla psa xxl (użyteczna treść). Podobnie sytuacja wygląda z miskami, szczeniakowi wystarczą niewielkie talerzyki, podczas gdy dorosłe psy, zwłaszcza dużych ras, będą wymagały obszerniejszych pojemników. Naturalnie warto wyposażyć się w akcesoria takie jak obroża, smycz (sprawdź smycz przepinana dla psa) i kaganiec dla dorosłego psa. Będą one przede wszystkim użyteczne nie tylko na spacerach, lecz także przykładowo na wizycie u weterynarza.

Jeśli rozważymy wszystkie opisane powyżej kwestie, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż będziemy wystarczająco przygotowani na powitanie w domu nowego mieszkańca – psa. Naturalnie nawet najlepsze instrukcje nie wystarczą, i dopiero realna obecność pupila w domu pokaże nam w praktyce, na czym polega opieka nad zwierzęciem. Nie ulega jednak wątpliwości, iż jeżeli tylko poświęcimy mu wystarczającą ilość uwagi, pozostanie on naszym przyjacielem na wiele kolejnych lat!