bawmy się kulturalnie

Jeżeli pragniemy zobaczyć imponujące zamki, to nasz kraj posiada ich bardzo wiele, szczególnie interesujące są te krzyżackie

Przybliża się czas wakacyjny i warto zdecydować gdzie spędzimy podróże wakacyjne. Jest możliwość bezczynnie odpoczywać na nadmorskim piasku, jednak na pewno należałoby ten cudowny czas spędzić na poznaniu zakamarków własnego kraju, w szczególności jeśli ten czas spędzimy z pociechami. Warto udowodnić dzieciom jak piękna jest ich ojczyzna i przy okazji nauczyć ich nieco historii.

Mamy szczerą nadzieję, iż udało nam się przynajmniej trochę zaciekawić Cię opisem naszych przepięknych polskich zamków. Jeżeli szukasz innych inspiracji na weekendowe wypady, możesz spodziewać się, że nasz cykl artykułów na ten temat zdecydowanie będzie kontynuowany. Odkrywanie Polski także może być fascynującą przygodą, dlatego już teraz powinieneś ją zacząć – przed Tobą jeszcze mnóstwo pięknych miejsc do odkrycia!

Podczas włóczęgi warto odwiedzić Zamek Czocha (warte przeczytania). Zamek ten znajduje się w miejscowości Sucha nad jeziorem Leśniańskim. To jedno z niewielu punktów w Polsce, gdzie przeszłość łączy się z przyszłością. Jest to lokalizacja na idealne spędzenie czasu z rodziną, lub tylko z ukochaną osobą.
Pobyt w tym miejscu można ubogacić nocnym zwiedzaniem zamku. Będą to niezwykłe chwile wiodące do nadzwyczaj zakamuflowanych i interesujących zakamarków, skrywające sekrety starego Zamczyska w Suchej.

podróż - fotografijka

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Innym zamkiem, który zdecydowanie trzeba odwiedzić, jest wspomniany przez nas wyżej Zamek Malbork.

Zobacz tutaj, sprawdź ofertę (http://www.artgrafcars.pl/woskowanie-auta/*) naszej firmy a na pewno znajdziesz coś ciekawego. Mamy bardzo atrakcyjne ceny, zatem nie będziesz żałować!

Zbudowany został w XIII wieku przez Zakon Krzyżacki i zdecydowanie do dzisiaj robi niesamowite wrażenie. Chyba każdy w kraju kojarzy jego charakterystyczny wygląd oraz czerwoną cegłę, z której został zbudowany – .

Odwiedzenie Malborka jest chyba żelaznym punktem niemal każdej wycieczki szkolnej, więc jeśli zamek Moszna nie został przez Ciebie odkryty, bez wątpliwości musisz szybko nadrobić te zaległości. Nasz kraj posiada mnóstwo ciekawych zabytków, a zamki przynależą do wyjątkowo pożądanych przez turystów. Nie wszystkie da się zwiedzać w całości, jednak z pewnością każdy znajdzie miejsce na mapie, które spełni jego oczekiwania.