bawmy się kulturalnie

Jeśli chcemy zwiedzić imponujące zamki, to Polska posiada ich bardzo dużo, szczególnie atrakcyjne są te krzyżackie

Nasz kraj może poszczycić się posiadaniem wielu wyjątkowo interesujących zamków. Wycieczkowicze chętnie je zwiedzają, głównie w miesiącach letnich. Jeśli wybieramy się w trasę oraz chcemy odwiedzić interesujące zamki, to na pewno nie rozczarujemy się.

Zamek w Polsce

Autor: Antonio Sacchetti
Źródło: Turismo de Portugal

Postawiony w wiekach średnich Zamek w Będzinie pozostaje jednym z najpiękniejszych w kraju. Na pewno opłaca się dodać go do planowanej trasy podróży. Jest to jedna z najlepszych atrakcji na Śląsku. Jeżeli jednak pragniemy zwiedzić naprawdę okazały Zamek Malbork musi być celem naszej wycieczki. Stojący tam zamek należy do największych na świecie jeśli chodzi o powierzchnię. Od wielu lat niezmiennie wabi turystów, którzy zachwycają się panującym w nim nastrojem. Jeżeli chcemy odwiedzić Królewski zamek ryn – idź do serwisu – Warszawa powinna znaleźć się na naszej trasie. Jest to, co prawda, budowla odrestaurowana i, być może, nie jest tak wspaniała jak inne zabytkowe zamki w kraju, jednakże można tam zwiedzić wyjątkowo ciekawe wystawy.

Jeśli zainteresował Cię ten wątek, poznaj dodatkowo inne polecane www, gdyż prezentują one zbliżony temat, więc z pewnością Cię zainteresują.

Bardzo często na podwórzu organizowane są koncerty muzyki klasycznej.

wakacje - malowidło

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Niesłychanie powszechnym celem wycieczek jest Zamek w Chęcinach, również postawiony w wiekach średnich. Charakterystyczne wieże są jego symbolem rozpoznawczym. Mało kto jednak ma możliwości i ochotę, aby jeździć po całej Polsce. Mnóstwo wycieczkowiczów przybywa jedynie do stolicy. Jeżeli pragną obejrzeć jakikolwiek Zamek Warszawa zupełnie ich nie zawiedzie. Naturalnie nie da się go porównać do imponujących starodawnych budowli, których wiele znajdziemy w Polsce. Jeśli więc wolimy zwiedzić okazały średniowieczny krzyżacki Zamek Malbork jest idealnym wyborem.

Trzeba też napisać o takich zabytkach jak Zamek w Krakowie i Zamek w Książu. To też są interesujące miejsca, które z pewnością opłaca się odwiedzić podczas miesięcy letnich. Jeśli nie lubimy tłumów, to warto zaplanować zwiedzanie zimą.

Polska posiada mnóstwo interesujących zabytków, a zamki przynależą do wyjątkowo atrakcyjnych dla turystów. Nie wszystkie można zwiedzać w całości, jednak na pewno każdy znajdzie miejsce na mapie, które spełni jego oczekiwania.