bawmy się kulturalnie

Każdy rok obfituje w dużą liczbę interesujących filmowych premier. Także w obecnym roku jesteśmy w stanie tego oczekiwać

I znów jest nowy rok i znów nowe wydarzenia, których nie da sięprzewidzieć. Czekamy na wydarzenia, które będą nas zaskakiwać, jedne pozytywnie, drugie wręcz odwrotnie. Na pewno natomiast na wiele dobrego oczekujemy, kiedy pomyślimy o filmowych premierach. Przecież w każdym roku ukazuje się naprawdę sporo interesujących filmów na jakie warto pójść do kina. Nie inaczej będzie w tym roku.

ciekawe filmy

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

To niezwykle istotne, ponieważ najlepsze filmy powodują, iż chce nam się chodzić do kina, a następnie omawiać te dzieła. Tego rodzaju filmy zostają na wiele lat w pamięci, zmieniają nasze postrzeganie różnorakich rzeczy. Są osoby, które twierdzą, iż dzięki jakiemuś filmowi zupełnie inaczej spoglądają na konkretne sprawy. Ażeby jednak tak się stało, film musi być naprawdę wybitny, powinien mieć w sobie coś niezwykłego.

Oczywiście ważna jest też kwestia gustu, ponieważ filmy 2017 będą różne, jedne bardziej ciekawe, kolejne gorsze, lecz na pewno nie można powiedzieć, iż każdy będzie miał podobne zdanie o konkretnym filmie. To raczej niezbyt możliwe, bo gust jest indywidualną sprawą i dość często oceniamy film bardziej emocjonalnie niż racjonalnie. Od takiego drugiego drugiego oceniania są filmowi krytycy, ale i oni właściwie nie są nieomylni. Z pewnością najbardziej właściwa ocena to taka, jak nam się określony film podoba. Nie warto patrzeć na innych, jak nas film poruszył oraz do nas trafił, to oznacza, że dla nas jest najbardziej wartościowy. Nawet jeżeli podoba nam się film – profesjonalne wideofilmowanie -, który nie jest zbyt wysoko oceniany, to nie powinniśmy się tym przejmować, bo przecież nie będziemy na siłę mówić, że coś nam się podoba czy nie podoba, bo ktoś tak stwierdził.

Warto ocenia zgodnie z własnymi zapatrywaniami, nie patrzeć na innych, ponieważ w takiej sytuacji będziemy faktycznie sobą, będziemy wybierać filmy, które faktycznie preferujemy. Nie możemy się obawiać, iż ktoś nas posądzi o zły gust, gdyż jak powiedzieliśmy wcześniej, każdy ma inny, a ponadto jak mówi popularne przysłowie, o gustach się nie dyskutuje. Porozmawiać zawsze można, lecz prawie niemożliwe, ażeby przekonać kogoś do takiego czegoś, że ogląda słabe filmy nawet jak mu się bardzo podobają (strona www).