bawmy się kulturalnie

Kiedy rybki to za mało, to czas by założyć krewetkarium.

Domowe krewetkarium.
Akwarystyka w mieszkaniu to coraz popularniejsze hobby dla setek tysięcy ludzi na całym globie. Ilość oceanicznej flory i fauny daje szerokie możliwości do stworzenia profesjonalnej biosfery, która będzie jednakowo momencie cieszyć oczy oraz zjawiskowo wykańczać powierzchnię domu.

Akwarystyka

Autor: hisa fujimoto
Źródło: http://www.flickr.com

Akwarystyka morska w wydaniu domowym niesie ze sobą liczne możliwości dla pełnego zrealizowania swojej unikalnej wizji idealnego akwarium. W ostatnich latach daje się zauważyć wyraźne zmiany w potrzebach zakupujących instrumenty akwarystyczne oraz organizmy żywe. Ludzie zaczęli zauważalnie odchodzić od nabywania ryb na stronę krewetek. W skutek czego w tysiącach domów coraz powszechniej można zobaczyć krewetkarium.

Krewetki przestały być ”zwierzakami” zarezerwowanymi jedynie dla pojemników w punktach zoologicznych oraz w punktach gastronomicznych. Ich uznanie rok rocznie się zwiększa.
W rezultacie na rynku pojawia się coraz więcej jednakowo hobbystycznego sprzętu do krewetkarium oraz bardziej egzotycznych typów krewetek. Można śmiało przyznać, że mieszkaniowa akwarystyka morska, za sprawą krewetek przechodzi boom.

Co zakupić na początek?
Gdy rozpoczynamy dopiero przygodę z akwarystyką morską w apartamencie warto jest zakupienie do świeżego krewetkarium odmian krewetek, które są nieskomplikowane w hodowli. Pozwoli to ustrzec się przed możliwymi kosztami, które mogą zaistnieć w początkowym okresie gdy jeszcze hodowla jest nowością i zawiera w sobie sporo niejasności.

Podstawy:
Zakładając mieszkaniowe krewetkarium należy pamiętać o paru priorytetowych sprawach:
– Rozmiar zbiornika zależny jest od zaplanowanej wielkości hodowli krewetek. Skorupiaki przedstawiają się najpełniej gdy jest ich sporo.
– Pod dno zbiornika trzeba zamontować odpowiednią podstawkę jak np. matę, by po zalaniu wodą całość nie pękła w efekcie naprężeń.
– Podstawić pojemnik (nowe krewetkarium) z dala od okna.
– Mieć pewność, że podstawa dla skorupiaków jest w ciemnym kolorze – zmniejsza to stres w kolonii.

Domowa akwarystyka morska to pasja, który potrafi przydać wiele radości świeżo upieczonemu hodowcy.

Czytasz właśnie niezwykle absorbujący wpis, więc zapewne zaciekawi Cię także ten udostępniony tu materiał – on również jest godny Twojej uwagi.

Decyzja o stworzeniu własnej kolonii krewetek z całą pewnością okaże się rozwijającym doświadczeniem.