bawmy się kulturalnie

Krótki opis najbardziej popularnych i często stosowanych sposobów na nanoszenie na elementy odzieży różnych wzorów.

W przypadku ubrań stosuje się rozmaite sposoby nanoszenia na nie różnych motywów i wzorów. Tym sposobem zwykły materiał można naprawdę ciekawie zmienić, dzięki czemu dany element odzieży będzie także zupełnie inaczej wyglądać.

Koszulki z nadrukiem

Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo często wykorzystywane jest to na przykład przy koszulkach, normalnie posiadają one jakiś kolor, ale albo podczas szycia, albo na indywidualne zamówienie nanosi się na nie najróżniejsze rzeczy.

Obecnie obejrzyj także ten tekst, który jest niesamowicie zajmujący. Zrób to właśnie teraz! Przekonasz się, że naprawdę należy to zrobić!

Lecz można dekorować aplikacjami i nadrukami każdy rodzaj odzieży, nie ma znaczenia, czy będzie to koszula, kurtka czy czapka. Jedną z częściej wykorzystywanych technik nadruków jest sitodruk. Początkowo stosowany był przede wszystkim w poligrafii, ale zastosowanie specjalnie zaprojektowanych urządzeń pozwoliło go także wykorzystać przy odzieży. Prawidłowo wykonane wydruki z sito-druku cechują się dużą trwałością podczas użytkowania i niezbyt wysokimi kosztami wytworzenia. Niezwykle istotną zaletą tej metody będzie również możliwość drukowania wzorów mających dowolną kolorystykę, przez co bardzo dobrze się on nadaje do większych, kolorowych zdjęć.

O ile sitodruk wykorzystuje odpowiednie formy, to haft komputerowy łódzkie potrzebował będzie barwnych nici. Haftowanie to kolejna metoda nanoszenia różnych motywów i aplikacji na odzież, cechująca się przede wszystkim niezwykle dużą wytrzymałością i trwałością w porównaniu z innymi technikami.

Do robienia wzorów będzie się używać nowoczesnych hafciarek, z komputerowym sterowaniem, przez co można będzie uzyskać dużą powtarzalność i dokładność. Hafciarki za jednym razem obsługują nawet prawie dwadzieścia kolorów nici, więc jest możliwość zrobienia dość barwnych wzorów. Co prawda równać się to nie może z nieograniczonymi jakie daje ta metoda, ale też po hafcie oczekuje się czego innego.

To, czym wyróżniać się będzie ta metoda wśród innych, jest praktycznie całkowita odporność wzoru na upływający czas. Wyhaftowane wzory nie będą blaknąć pod wpływem słońca, nie pękają i spierają się, a oprócz tego bez żadnych obaw można je prać i prasować gorącym żelazkiem.