bawmy się kulturalnie

Które rodzaje transportu są popularne w Warszawie? Co wpływa na wybór rodzaju transportu?

Istnieje dużo sposobów na poruszanie się po mieście. Tym bardziej, gdy mowa o tak sporym mieście jakim jest Warszawa, to rodzajów transportu jest bardzo dużo. Osoby zamieszkujące stolicę i przemieszczające się każdego dnia do pracy starają się znaleźć dobre sposoby, czyli z małą liczbą przesiadek, sprawne, w miarę komfortowe oraz niezawodne. Jaki mamy wybór?

Sporo ludzi wciąż decyduje się na dojeżdżanie do pracy autem, co niestety jest widoczne po korkach w mieście. Okazuje się bowiem, że może taki sposób jest wygodny, ale na pewno nie najszybszy. Do tego dochodzi stres, który przeżywamy stojąc w korku. Z tego względu właśnie niektórzy już dawno przesiedli się z aut do innego rodzaju środków transportu miejskiego. Z reguły szukamy transportu, który nie wymaga wielu przesiadek.

fotografia - Auto

Autor: Andrew Bone
Źródło: http://www.flickr.com

Metro jest na pewno trafionym wyborem, ponieważ bezkolizyjnie porusza się w tunelu. Z tego względu dotarcie do różnych miejsc może zająć o wiele krócej aniżeli normalnym autobusem. Szczególnie sprawdza się na dłuższe trasy, lecz nie zawsze przystanki metra są na tyle dobrze zlokalizowane, aby odpowiadały wszystkim podróżnym. Gdy na dworze aura sprzyja, sporo ludzi przesiada się na inne środki transportu. Rower jest świetny, jednak odległość codziennej trasy nie może być zbyt długa, bo inaczej może nam się szybko znudzić. Natomiast skuter 400 jest z pewnością doskonałym rozwiązaniem. Łatwo można nim manewrować w korkach, będzie dobry także na dłuższe dojazdy do miejsca pracy. Oprócz tego dojazd nie zajmie tak długo, jak na rowerze.

Jeśli chodzi o skutery warszawa może nie jest jeszcze miastem, gdzie są one bardzo popularne. Jednak z biegiem lat wszystko może się zmienić. Gdy korki na drogach będą coraz większe, to wyjdzie na to, iż w lecie to właśnie ten pojazd najbardziej się sprawdzi.

Jeżeli mieszkamy na obrzeżach Warszawy, to z reguły jedyną możliwością okazuje się autobus. Istnieją autobusy pospieszne, jakie na dłuższe trasy są z pewnością lepsze, ponieważ nie mają przystanku co chwilę. Autobusy mają już coraz częściej w mieście osobne pasy ruchu, w ten sposób przejazd w szczególnie newralgicznych miejscach jest o wiele szybszy.

Namawiamy Cię do przeczytania nowego artykułu na podobny temat – tam wyszukasz ekstra treści. Zatem idź do strony i ciesz się tym.

Najbardziej odczuwamy to jadąc w godzinach szczytu. Jak widzimy wybór jest dość spory.