bawmy się kulturalnie

Motocykle i skutery – maszyny, które powracają do życia

Po 2014 roku, dzięki zmianom w stosownych przepisach, każdy posiadacz prawa jazdy kat. B od ponad 3 lat może bez przeszkód poruszać się motocyklami 125. W ten sposób rynek tego rodzaju motocykli ożywił się.

Motocykle 125

Autor: Yellow.Cat
Źródło: http://www.flickr.com

Czym właściwie są motocykle 125? Takim mianem opisywane są nie wyłącznie motocykle, ale i skutery, których silnik posiada pojemność do 125 cm sześciennych, a ich najwyższa moc nie przekracza 15 KM. Dzisiaj takie maszyny sprzedają się świetnie i wybiera je coraz więcej osób. Na rynku istnieje mnóstwo firm wytwarzających motocykle 125, przede wszystkim Yamaha, Honda oraz Junak. Teraz każdy, kto posiada prawo jazdy dłużej niż 3 lata ma szansę przemieszczać się taką maszyną bez potrzeby uzyskiwania dodatkowych uprawnień. Właśnie to spowodowało, że skutery oraz motocykle 125 wróciły do łask i coraz częściej można je napotkać na drogach.

Wachlarz jednośladów jest naprawdę bogaty. Z łatwością można kupić model zarówno z automatyczną, jak również manualną skrzynią biegów. W zależności od preferencji można zdecydować się model sportowy albo też terenowy.

Czy powyższa wzmianka wzbudziła u Ciebie ciekawość? Jeśli tak, to zobacz ten niesamowicie wyczerpujący artykuł (https://sklep.techkar.pl/pianownica-pa-karcher-k-techkar,3,3584,2524). On zapewne również jest warty przeczytania.

Dostępne na rynku modele posiadają różne skrzynie biegów, ale także barwę, konfigurację i cenę.

Motocykle 125 to świetna alternatywa dla auta. Na nawet niewielu litrach paliwa jest się w stanie przejechać nawet 100 km. Samochodem rzadko kiedy można osiągnąć taki rezultat. Takie motocykle tankuje się benzyną bezołowiową, co miesiąc na dojazdach, na przykład do pracy, można zaoszczędzić nawet 100 zł. Warto pamiętać, że podczas jazdy pojazdem 125 albo skuterem powinno się wkładać na głowę kask. Ważne są dodatkowo regularne przeglądy gwarancyjne.

Jeśli nie motocykle, to być może quady warszawa? Quad to także motocykl, jednak na 4 kołach. Nadaje się głównie do rekreacji i sportu. Ten rodzaj motocykla określany jest często wszędołazem, bo można nim dojechać niemalże wszędzie. To ogromna zaleta, szczególnie w wiejskich, zaniedbanych terenach. Żeby móc zgodnie z prawem poruszać się tego typu pojazdami, jak quady warszawa, wystarczy zdobyć uprawnienia kat. AM.

Motocykle i quady mają dużą zaletę – zajmują mniej miejsca na drodze niż auta, dlatego podczas jazdy motocyklem znacznie łatwiej można wyminąć korki. Są też nieco bardziej ekonomiczne, więc przemawia to za ich zakupem.