bawmy się kulturalnie

Niecodzienne wyjazdy? Rejsy po Bałtyku dla lubiących przygody.

Czas wakacji i planowane urlopy to zwykle dobry okres na spróbowanie czegoś ciekawego. Nic łatwiejszego – trzeba tylko podjąć szybką decyzję, bowiem bardzo wiele firm oferuje wszystkim chętnym wynajem jachtów motorowych na morzu w okolicach Gdańska, wybrzeża po polskiej stronie i całego Morza Bałtyckiego. Możemy również odbyć wycieczkowe rejsy po Bałtyku, a wczasy spędzić w nadmorskim kurorcie. Pomysłów jest sporo, trzeba jedynie rozeznać się w temacie.

Morze

Autor: HoaX_pl
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo informacji oraz kalendarz, kiedy wypływają rejsy po bałtyku i przez kogo są organizowane, możemy znaleźć w internecie. Mnóstwo firm wprowadziło także rejestrację zgłoszeń płynięcia w wyprawach przez internet i formularz na stronie www. Proponowane rejsy po morzu to świetne trasy po wodach wspaniałego i wymagającego Morza Bałtyckiego.

Jeśli chcemy popłynąć w rejsie z kapitanem, poszukajmy na stronach używając słów „rejsy po Bałtyku”, natomiast gdy chcemy wynająć jacht nad morzem i znaleźć ofertę pasującą nam najbardziej, wpiszmy na przykład słowa „wynajem jachtów gdańsk”. Lista wyników wyszukiwania muszą nas zadowolić, bo sporo wypożyczalni ma atrakcyjne propozycje, przygotowane i dla osób doświadczonych, jak i zupełnie nowych. Czytajmy uważnie oferty, ponieważ część firm wypożyczających jachty specjalizuje się również w organizacji imprez prywatnych i służbowych i różnych eventów przy wykorzystaniu jachtów i motorówek.

Rejsy po Bałtyku gwarantują zdobycie bezcennej wiedzy z nawigacji, obsługiwania elektronicznych maszyn nawigacyjnych i radiowych na jachcie, posługiwanie się mapami morskimi i locjami. Zainteresowane osoby po wcześniejszym zgłoszeniu się na kurs (także przez stronę www) będą mogły wziąć udział w szkoleniu i uzyskaniu certyfikatu.

Jeśli niniejszy wpis Cię zaciekawił, to bez wahania kliknij tutaj i zobacz, co zobaczysz w tym serwisie. On również jest wartościowy.

Dobrze jest zainteresować się również wypływaniem stażu pod dowództwem skippera. Doświadczony kapitan będzie dzielił się praktyczną wiedzą. Czasami da się upolować atrakcyjną okazję last minute i na wycieczce poznać ciekawych ludzi. Wtedy nasze rejsy po Bałtyku zakończą się nie jedynie opinią wystawioną przez kapitana, ale także dobrymi wspomnieniami i spora ilością pamiątkowych zdjęć.