bawmy się kulturalnie

Niecodzienne wyjazdy? Rejsy po Bałtyku dla lubiących przygody.

Czas wakacji i planowane urlopy to zwykle dobry okres na spróbowanie czegoś ciekawego. Nic łatwiejszego – trzeba tylko podjąć szybką decyzję, bowiem bardzo wiele firm oferuje wszystkim chętnym wynajem jachtów motorowych na morzu w okolicach Gdańska, wybrzeża po polskiej stronie i całego Morza Bałtyckiego. Możemy również odbyć wycieczkowe rejsy po Bałtyku, a wczasy spędzić w nadmorskim kurorcie. Pomysłów jest sporo, trzeba jedynie rozeznać się w temacie.

Morze
Autor: HoaX_pl
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo informacji oraz kalendarz, kiedy wypływają rejsy po bałtyku i przez kogo są organizowane, możemy znaleźć w internecie. Mnóstwo firm wprowadziło także rejestrację zgłoszeń płynięcia w wyprawach przez internet i formularz na stronie www. Proponowane rejsy po morzu to świetne trasy po wodach wspaniałego i wymagającego Morza Bałtyckiego.

Jeśli chcemy popłynąć w rejsie z kapitanem, poszukajmy na stronach używając słów „rejsy po Bałtyku”, natomiast gdy chcemy wynająć jacht nad morzem i znaleźć ofertę pasującą nam najbardziej, wpiszmy na przykład słowa „wynajem jachtów gdańsk”. Lista wyników wyszukiwania muszą nas zadowolić, bo sporo wypożyczalni ma atrakcyjne propozycje, przygotowane i dla osób doświadczonych, jak i zupełnie nowych. Czytajmy uważnie oferty, ponieważ część firm wypożyczających jachty specjalizuje się również w organizacji imprez prywatnych i służbowych i różnych eventów przy wykorzystaniu jachtów i motorówek.

Rejsy po Bałtyku gwarantują zdobycie bezcennej wiedzy z nawigacji, obsługiwania elektronicznych maszyn nawigacyjnych i radiowych na jachcie, posługiwanie się mapami morskimi i locjami. Zainteresowane osoby po wcześniejszym zgłoszeniu się na kurs (także przez stronę www) będą mogły wziąć udział w szkoleniu i uzyskaniu certyfikatu. Dobrze jest zainteresować się również wypływaniem stażu pod dowództwem skippera. Doświadczony kapitan będzie dzielił się praktyczną wiedzą. Czasami da się upolować atrakcyjną okazję last minute i na wycieczce poznać ciekawych ludzi. Wtedy nasze rejsy po Bałtyku zakończą się nie jedynie opinią wystawioną przez kapitana, ale także dobrymi wspomnieniami i spora ilością pamiątkowych zdjęć.