bawmy się kulturalnie

Niezawodne pomysły na spędzenie czasu z najbliższymi – odpowiednie na jesienne noce

Kiedy za oknami zimno i niepogoda, a na domiar tego szybko zapada zmrok, spędzanie czasu z przyjaciółmi nietrudno ograniczyć do rozrywek w domu. Co w takim razie wymyślić, aby urozmaicić sobie czas?

Filmy przygodowe

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Możliwości jest multum. Począwszy od wspólnego przygotowania kolacji, poprzez gry planszowe, aż do odtwarzania filmów. Warto wybrać celowo. Jeżeli gra, to taka, żeby wszyscy którzy mogą zagrać znaleźli w niej zabawę. Jeśli film, to taki, który podpasuje każdemu uczestnikowi. Gdy w domu są maluchy i mają patrzeć z dorosłymi, dobrze byłoby zdecydować się na obraz przyrodniczy, o historii lub pouczający w jakiejś odmiennej tematyce, można też sięgnąć po najlepsze filmy przygodowe.

Czy szukasz następnych i zajmujących wpisów na opracowany tu temat? Śpieszymy z pomocą – kliknij, zobacz, sprawdź tutaj nowe wątki.

Mają prawo, ale nie muszą to być filmy animowane. Jednakowo możemy obejrzeć najlepsze komedie.

Wszystko zależy od wieku dzieci i ich gustów. Bez wątpienia oglądany razem film (sprawdź profesjonalne wideofilmowanie) potrafi i powinien stać się inspiracją do rodzinnej dyskusji. Możemy ruszyć od wyjawienia nawzajem swych wrażeń, ale nie musimy na tym kończyć. Wszelki obraz przekazuje różne sfery, które da się zestawiać z innymi, znanymi z książek, z usłyszanych opowiastek, z osobistego życia. Młody człowiek uraduje się z tak przeżytego wieczoru – poczuje się zatroszczony, zauważone, docenione i wysłuchane.

Kiedy nie mamy pociech lub nie będą one uczestniczyć w wieczorze, można wyselekcjonować odmienny typ filmów. Jeśli przyjmujemy znajomych, warto zobaczyć najlepsze komedie, aby oderwać się od codzienności. Mogą to być filmy polskie lub zagraniczne, dawne bądź świeże – idzie wszak o doświadczenie czasu w doborowym towarzystwie przy dobrej zabawie. Ciekawym rozwiązaniem jest zorganizowanie maratonu filmowego, na który wytypujemy 3 względnie więcej filmów. Cała noc w domowym kinie, przy wtórze bardziej albo mniej istotnych dyskusji – oto coś, co na długi czas zapada w pamięć.

Naturalnie możemy postawić na maraton tematyczny, na przykład filmy komediowe o rodzinie, o biznesie, o zwierzętach… Z podobnym efektem mogą to być także filmy sf, fantastyka bądź jeszcze inne, ale wyłącznie wówczas, jeśli grono obserwatorów jest zgodne w swoich upodobaniach. Popularne komedie są bezpieczne jeśli chodzi o trafienie w gusta sporego grona użytkowników. Wobec tego – jeśli jeszcze takich planów nie posiadamy – pożądane jest zaprosić kompanów i sycić się bliskością przed ekranem.