bawmy się kulturalnie

O czym należy pomyśleć, kiedy zdecydujemy się na psa w domu?

W chwili, gdy decydujemy się na wzięcie do domu psa, musimy mieć świadomość, że czeka nas wiele zmian. Będzie to wyzwanie nie tylko dla nas, lecz również dla samego zwierzaka. Należy bardzo wnikliwie przemyśleć tę kwestię i przedyskutować ją z domownikami. Przede wszystkim niezbędne jest wyjaśnienie dzieciom, że nie będzie to nowa zabawka, lecz żywe stworzenie. Wszyscy powinni mieć poczucie obowiązku w stosunku do nowego lokatora oraz dbać o to, by miał on jak najlepsze warunki.

York

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: psy, york, rasy

Są pewne sprawy które musimy bardzo dobrze przemyśleć.

Jeśli szukasz ciekawych informacji na omawiany temat, odwiedź ochrona stryków nas, a zapewne odnajdziesz interesujące fakty.

Tym, co jest priorytetowe, jest przede wszystkim wybór odpowiedniej rasy. Jeśli jesteśmy singlami i mieszkamy w bloku, zdecydowanie powinniśmy zrezygnować z dużych psów. Nie dość, że dla takiego zwierzęcia mieszkanie na niewielkim metrażu będzie uciążliwe, to i my sami możemy sobie nie poradzić z opieką nad nim. O wiele lepiej będzie w takiej sytuacji zdecydować się na pupila mniejszych rozmiarów, który lepiej odnajdzie się na ograniczonej powierzchni. Jeśli natomiast mieszkamy w domu, wówczas nie musimy się ograniczać co do samej wielkości zwierzęcia. Musimy się jednak zorientować przynajmniej w podstawowych cechach rasy, jaka nas interesuje. Jeżeli np. mamy przepiękny ogród i nie chcemy, aby został zniszczony, to bezwzględnie powinniśmy wybrać rasę o łagodnym usposobieniu, bez tendencji do uciążliwego kopania dołków. Także obecność dzieci w domu w pewien sposób ogranicza wybór rasy psa. Zależnie od ich wieku musimy rozważyć psy łagodne i lubiące maluchy, nie stwarzające dla nich żadnego zagrożenia.

Kiedy już wybierzemy, jakiego konkretnie psa chcemy wziąć do domu, musimy wyposażyć się w niezbędny asortyment. Przede wszystkim, trzeba przygotować zwierzęciu miejsce wypoczynku. Oczywiście legowisko dla szczeniaka może być niewielkie, i będzie ono czymś przejściowym, z czego pies wyrośnie. Kilkunastotygodniowy psiak, rasy np. owczarek niemiecki kilkukrotnie różni się rozmiarem od dorosłego już psa. W przypadku tego rodzaju ras zdecydowanie musimy pamiętać, że w przyszłości będziemy musieli nabyć legowisko dla psa xxl. Podobnie sytuacja wygląda z miskami, szczeniaka zadowolą niewielkie talerzyki, podczas gdy dorosłe psy, zwłaszcza dużych ras, będą wymagały głębszych pojemników. Dodatkowo warto pamiętać o akcesoriach takich jak obroża, smycz i kaganiec dla dorosłego psa. Będą one przede wszystkim przydatne nie tylko na spacerach, lecz także na przykład na wizycie u weterynarza.

Jeśli zorganizujemy wszystkie opisane powyżej kwestie, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż będziemy wystarczająco przygotowani na powitanie w domu nowego mieszkańca – psa. Naturalnie nawet najbardziej szczegółowe instrukcje nie wystarczą, i dopiero faktyczna obecność pupila w domu pokaże nam w praktyce, na czym polega opieka nad zwierzęciem. Bez wątpienia jednak, jeżeli tylko poświęcimy mu wystarczającą ilość uwagi, pozostanie on naszym przyjacielem na wiele kolejnych lat!