bawmy się kulturalnie

O jakich kwestiach wiedzieć projektując plac zabaw? Dlaczego tak ważne, aby miał atesty?

W naszych miastach tworzy się coraz więcej placów zabaw. Kiedyś również ich trochę było, ale na pewno nie były tak jakościowe, jak te aktualne. Używa się do ich zrobienia najbardziej właściwych materiałów, a na pewno bezpiecznych, dzięki temu dzieci mogą wspaniale i w pełni bezpiecznie się bawić.

wyposażenie placów zabaw powinno być dokładnie przemyślane, żeby były miejsca oraz sprzęty dla dzieci w różnorodnym wieku.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeśli tak, to sprawdź dodatkowo szczegóły pod źródłem. Poznasz wtedy jeszcze inne dane związane z taką problematyką.

Dzięki czemu możemy być pewni, iż wszyscy będą mogli się bawić jak najlepiej. Powinny one znajdować się w takich miejscach, ażeby wszystkie dzieci mogły mieć okazję na zabawę.

Jeśli analizowana problematyka okazała się dla Ciebie cenna oraz chcesz ją zbadać także pod innym kątem, przeczytaj więcej znajdziesz tu – ona także ją przedstawia.

Wiadomo, że jak w niedzielę wybierzemy się na plac zabaw i ujrzymy chmarę rozbrykanych dzieciaków, to możemy stwierdzić, że wszystko na darmo, gdyż dzieci jak to dzieci, są w każdym miejscu, pomimo to każdy plac jest projektowany z głową, z zachowaniem najważniejszych norm.

place zabaw z atestem

Autor: Brisbane City Council
Źródło: http://www.flickr.com

Z takiego powodu place zabaw z atestem są najwyższej jakości, gdyż oferują dobrą zabawę, a dodatkowo są bezpieczne. Znaczy to, iż każdy sprzęt jest zrobiony z materiałów, które oferują bezpieczeństwo, nie istnieje więc ryzyko, iż coś się zdarzy w trakcie zabawy. Tak samo podłoże na placu zabaw zrobione jest z tego rodzaju materiałów, jakie nie grożą, iż w okresie jakiegoś potknięcia dziecko zrobi sobie krzywdę.

Tego typu place z atestem muszą także być odpowiednio ogrodzone, aby dziecko podczas zabawy nie oddalało się zbytnio, co może zagrażać wieloma konsekwencjami. Wiadomo, że to rodzic jest opiekunem więc powinien stale pilnować dziecka, ale odpowiednio przygotowane place zabaw muszą spełnić najistotniejsze normy bezpieczeństwa, żeby zminimalizować ryzyko przykrego zdarzenia (zobacz więcej tutaj).