bawmy się kulturalnie

Parę najciekawszych obrazów filmowych z 2017 roku, jakie wypada obejrzeć

Rok 2016 obfitował w całkiem sporą ilość niezmiernie ciekawych i wciągających produkcji filmowych. Już niedługo na oscarowej gali okaże się, jakie z nich zdobędą najbardziej pożądane nagrody w branży kinematograficznej. Tymczasem rok 2017 zaczął się szalenie interesująco dla wszystkich kinomaniaków.

landszaft - gry

Autor: Giulio Gigante
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z pewniaków do najważniejszych nagród jest film La La Land, jaki zachwyca oglądających świetną historią przedstawioną w formie hollywoodzkiego musicalu. Warto zwrócić szczególną uwagę zwłaszcza na kreacje głównych bohaterów jak również i perfekcyjne zdjęcia i kostiumy. Film, w jakim główne role przypadły znanym doskonałych filmów Emmie Stone jak i Ryanowi Goslingowi obejrzały już w naszym kraju dziesiątki tysięcy osób. W ogromnej większości przypadków widzowie mówią wyjątkowo ciepło wszystkim co widzieli na ekranie oraz rekomendują ten film następnym zainteresowanym. Obraz dostał aż 14 nominacji do najważniejszych nagród filmowych, wyrównując tym samym rekord legendarnego już Titanica który został wyreżyserowany przez Jamesa Camerona. Jeżeli mowa o temacie jakim są najlepsze filmy 2017, to do tego grona możemy również zaliczyć Manchester by the Sea, jaki pokazuje historię na temat brania odpowiedzialności za własne decyzje. Ten film jest także jednym z murowanych faworytów do zdobycia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Huśtawka emocji, zwroty akcji – to wszystko doświadczymy w obrazie reżysera kultowego Szóstego zmysłu. Prowadząc dalej nasz ranking filmów dobrze jest zwrócić uwagę na Wielki Mur, a więc jeden z najbardziej kosztownych obrazów w historii chińskiej kinematografii. Niezwykły rozmach produkcji jak i zatrudnienie Matta Damona, sprawia, że nie powinniśmy przejść obok Wielkiego muru obojętni. Niezwykle ciekawą propozycją dla osób lubiących się bać oraz szukających naprawdę mocnych emocji jest film – profesjonalne wideofilmowanie – pod tytułem Split, który przedstawia historię mężczyzny cierpiącego na występowanie kilku osobowości. Film dla osób o naprawdę mocnych nerwach.

Oprócz filmów zza Oceanu wypada także sprawdzić propozycje z naszego kontynentu takie jak choćby Toni Erdmann, niemiecki obraz obsypany wieloma nagrodami z realną szansą na Oscara. Produkcja została okrzyknięta najlepszym europejskim filmem minionego roku. Także w naszym kraju mamy się czym pochwalić. Film reżyserki Europa Europa pt. Pokot zdobył nagrodę srebrnego niedźwiedzia w trakcie berlińskiego festiwalu filmowego.