bawmy się kulturalnie

Parę przydatnych wskazówek, jakie przydadzą się w trakcie nagrywania podcastu jakikolwiek temat

Rozwój technologii, a przede wszystkim Internetu spowodował, iż wszędzie pojawiło się wiele niezmiernie interesujących formatów jakie są powiązane z szeroko pojmowaną rozrywką, ale i nie tylko. Wszelkiego typu blogi zdobyły w ostatnich latach ogromną popularność, a niektórzy twórcy zostali swego typu nowymi gwiazdami popkultury. Podobnie ma się sprawa z tak zwanymi vlogami.

Mikrofon dobrze nadający się do podcastów

Autor: Jeena Paradies
Źródło: http://www.flickr.com

W ostatnim czasie niezwykle popularny stał się także format jakim są dźwięk podcast – czyli forma publikacji nagrania audio jaka ma miejsce w Internecie, czy to wywiadu albo też jakiejś opowieści na różne tematy. Całkiem dużo ludzi decyduje się więc na nagrywanie podcastów. Odbiorcy natomiast lubią ten format, gdyż zawsze mogą posłuchać czegoś interesującego na przykład w drodze do pracy. Jeżeli chodzi o nagrywanie podcastów, to wypada mieć na względzie niektóre dobre praktyki, jakie są w stanie dać nam gwarancję, iż jakość naszych materiałów będzie miała właściwy poziom. Przede wszystkim powinniśmy zatroszczyć się o środowisko, w jakim będziemy przeprowadzać nagranie. Warto pamiętać o tym, aby było ono odpowiednio wyciszone i aby nikt nie przeszkodził nam w trakcie naszej pracy. Następną, niezwykle ważną rzeczą jest sprzęt. Dobrej jakości mikrofon – czyli taki, który nie będzie zbierał tak zwanych szumów z otoczenia, to oczywisty fundament lecz nie ma potrzeby od razu wydawać ogromnych sum na profesjonalne gadżety. Odpowiedni sprzęt jest naprawdę dostępny dla każdego a już za niewielkie pieniądze jesteśmy w stanie nabyć coś ciekawego.

Ekscytujący artykuł? Jeśli tak sądzisz, kliknij bez wahania ten odnośnik, gdyż w witrynie obejmy zaciskowe, którą tutaj znajdziesz, także jest coś wartościowego!

Wypada mieć na uwadze żeby taki mikrofon był także zaopatrzony w odpowiedni filtr, który zatrzyma wszystkie dmuchnięcia bądź też tak zwane głoski wybuchowe jak chociażby “p” albo też też “b”

Kolejną kwestią jest dobre oprogramowanie do podcastów a więc specjalny program, jaki będzie w stanie pomóc nam w przygotowaniu naszego materiału. Tego typu rozwiązań jest w sieci naprawdę dużo, więc wszyscy będą w stanie dopasować coś właściwego dla swoich potrzeb, trzeba tylko poszukać. Można również zaopatrzyć się w dobry mikser, w jakim będziemy w stanie modulować nasz głos żeby brzmiał właściwie. Jeśli mowa właśnie o zagadnieniach związanych z mową i wypowiedziami w trakcie nagrania, to trzeba pamiętać żeby unikać ciągnących się w nieskończoność pauz.