bawmy się kulturalnie

Pierwsze dni w pracy – jak zintegrować się z kolegami

Pierwsze chwile w pracy z pewnością dla wielu z nas wiążą się z uczuciem strachu – nic zaskakującego, czekają nas nowe zadania, które będą stanowić dla nas pewnego typu wyzwanie, no i trzeba się jakoś poznać z pracownikami, aby ułatwić sobie ten trudny okres. Naturalnie sporo osób ma z tym trudności – wchodzimy do stworzonej grupy pracowników, w której każdy się już poznał – a wiadomym jest, że do takiej grupy nigdy prosto się nie wchodzi.

akt - wczasy

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy już jesteśmy szczęśliwi, że zaczynamy nową pracę i stoją przed nami nowe wyzwania, wypada zadać sobie także pytanie jak poznać się z pracownikami, by sprawić, by praca była przyjemniejsza. Wchodzimy do nowej grupy – musimy zatem zachować ostrożność i cicho wybadać z kim pracujemy. Jeżeli nie należymy do osób towarzyskich, którzy już od pierwszych dni znają się z każdym, możemy czuć strach i z pewnością nasze ciało zostanie sparaliżowane, ale nie ma się co poddawać, zaczerpnijmy kilka oddechów i do roboty. Najbardziej istotną zasadą, która zbliży nas do współpracowników jest pewność siebie – musimy po prostu wiedzieć czym się zajmujemy.

Jeżeli niesamowicie pasjonuje Cię opisywana w tym materiale kwestia, to poza tym zobacz ofertę w serwisie (http://www.coraltravel.pl/wakacje/Bu%C5%82garia). Z pewnością odnajdziesz w niej coś ciekawego dla siebie.

Uniknięcie błędów nowicjuszy stanie się naszym atutem, jednak nie stresujmy się jeżeli przytrafi nam się popełnić jakiś błąd – jesteśmy bowiem ludźmi i nie będziemy cały czas nieomylni. Później możemy przejść do następnego kroku, czyli rozmów z kolegami – poznanie hierarchii w pracy bardzo nam pomoże.

Jeśli zainteresowały Cię opisy podane na naszej witrynie, to z pewnością spodobają Cię się także dalsze wiadomości (http://www.hotelaquarion.pl/pakiety/szczegoly-pakietu/magiczne-boze-narodzenie), które znajdują się w linku pod spodem.

Nasz obecny pracodawca również winien zadbać o to, abyśmy mogli jak najlepiej poznać naszych współpracowników – do tego służą tak zwane wyjazdy integracyjne – na pewno każdy z nas choć raz na tego typu wyjeździe był i jest świadomy tego na czym to polega. Kolejną rzeczą, która pomaga przy integracji to imprezy firmowe – organizacja imprez dla firm nie zalicza się do najprostszych zadań, trzeba bowiem zatroszczyć się o mnóstwo detali, jednak na rynku istnieją firmy, które się tym zajmują i z chęcią nam pomogą.
Kiedy już zintegrowaliśmy się i stajemy się coraz bardziej skuteczni, nasza praca przynosi dużo benefitów dla firmy, pracodawca powinien zadbać o to, abyśmy non stop byli motywowani – jak może to zrobić? Do tego celu powstały wyjazdy incentive – czyli wyjazdy motywacyjne. Realizowane są przez firmy i wysyłani są na nie pracownicy, których praca była najbardziej skuteczna, czyli po prostu takie wyjazdy incentive są nagrodą dla najbardziej efektywnych pracowników – zwiększa to ich motywację do pracy oraz lojalność wobec firmy. Ponadto pracownicy po takim wyjeździe są bardziej wypoczęci co sprawia, iż popełniają mniej błędów – jak widzimy same korzyści!

By zostać dobrym pracownikiem należy spełnić wiele wymagań – jednakże jeśli naprawdę będziemy się starać, możemy być nagrodzeni, zatem naprawdę warto.