bawmy się kulturalnie

Podstawowe informacje o pływających pomostach, technologie używane przy ich produkcji.

Chcąc korzystać wygodnie z różnych rzek oraz zbiorników wodnych należy zadbać o to, żeby był do nich łatwy dostęp. Lecz nie w każdym przypadku dojście do wody będzie na łagodnej plaży, dlatego też warto pomyśleć o jakiś pomostach, dzięki którym zabawa będzie jeszcze bardziej przyjemna.

Pomost tego typu wykorzystać można w różnym celu, do opalania się, spacerowania czy wchodzenia do wody. Można także z ich pomocą korzystać z różnego rodzaju pływającego sprzętu, a jeżeli będą one odpowiednio długie, to przykładowo cumować przy nich rowerki wodne i łódki. Jak więc widać pomosty pływające (zobacz więcej tutaj) sprawdzają się w różnych sytuacjach i coraz częściej spotyka się je nad brzegami przeróżnych wodnych zbiorników. Jeszcze całkiem niedawno pomosty przeważnie budowano w wersji stacjonarnej, jako trwale przymocowane konstrukcje. Jednak rozwiązanie tego typu ma szereg wad, przez co jest coraz rzadziej wybierane. Przede wszystkim tego typu konstrukcje (witryna w tym temacie) wymagają odpowiednich pozwoleń, przez co ich budowa będzie długa i sporo kosztuje. Poza tym po zrobieniu wszystkie modernizacje i zmiany są niewygodne i wiązać się mogą z dużymi kosztami.

Pomosty nad wodą

Autor: Virginia State Parks
Źródło: http://www.flickr.com

Przeważnie będą się składać z przygotowanych wcześniej elementów, które na miejscu tylko się łączy w odpowiedni sposób, dzięki czemu nie ma konieczności przeprowadzania kosztowych prac związanych z przytwierdzeniem konstrukcji do dna. Oprócz tego pomosty wyposażone być mogą w specjalne podłogi, jakie usztywniają jeszcze całość konstrukcji i są zabezpieczeniem przeciwpoślizgowym. Przez takie rozwiązanie otrzymuje się naprawdę wytrzymałą i stabilną konstrukcję, która jednak w każdym momencie może zostać łatwo zdemontowana albo rozbudowana o kolejne elementy. W zależności od zastosowanych materiałów może się okazać, że tego typu pomosty będą praktycznie bezobsługowe, nie będzie konieczności ich regularnego i kosztowego remontowania i konserwowania.

Zapoznaj się z ofertą w witrynie !

Na pomoście można zorganizować spotkanie z przyjaciółmi, połączone z aktywnością w jeziorze. Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać, że jest to doskonałe rozwiązanie dla niejednego sympatyka sportów wodnych, jak również beztroskiego pływania. Warto zdecydować się na kupno pomostu, jeśli tylko mamy dostęp do jeziora.