bawmy się kulturalnie

Polowanie w kraju afrykańskim to nie jedynie pozbawione krwi safari

Myślistwo to pasja, któremu oddaje się wielu mężczyzn na całym świecie. Także w naszym kraju jest spora grupa myśliwych. Obecnie jest to hobby, do którego przywykli nie tylko mężczyźni, lecz również mnóstwo pań.

zbliżenie - sprzęt

Autor: Arkadiusz Sikorski
Źródło: http://www.flickr.com

Myślistwo jest to hobby bez wątpienia niezwykle męskie. W grupie myśliwych nie braknie również pań. W Polsce działają liczebne koła łowieckie, których członkowie licznie biorą udział w polowaniach organizowanych przez ich macierzyste koła. Ale do naszego kraju przyjeżdżają również liczne grupy osób polujących z zagranicy. Naprzeciwko takim gościom wychodzą różnego typu koła łowieckie i biura, jakie specjalizują się w organizowaniu polowań. polowania w polsce wyróżniają się dużą popularnością między innymi wśród mieszkańców krajów skandynawskich. Wśród zagranicznych turystów szczególną popularnością wyróżniają się polowania w Polsce na dziką zwierzynę. Równie liczną grupą myśliwych z zagranicy, jak mieszkańcy Skandynawii stanowią myśliwi zjeżdżający do naszego kraju z Holandii, Belgii, Francji a także z Niemiec. Myśliwi ci przyjeżdżają do naszego kraju nie jedynie, aby zapolować na dziki, ale także na jelenie.

Polowanie

Autor: Sheila Hudson
Źródło: http://www.flickr.com

Podobnie, jak myśliwi z zagranicy chętnie przyjeżdżają na polowania do Polski, tak myśliwi z Polski ochoczo wyjeżdżają polować za granicą. Pośród nich w szczególności wielu interesuje możliwość polowania w afryce. Popularne polowania w Afryce wykonywane są na specjalnie do tego utworzonych polach łowieckich. Obecnie na rynku funkcjonuje wiele przedsiębiorstw, które trudnią się organizacją polowań na terenie kontynentu afrykańskiego.

Zajmują się te firmy kompletną organizacją wyjazdów, oferując chociażby opiekę ze strony pilotów, którzy dodatkowo mogą także tłumaczyć. Polowania przygotowywane będą w licznych krajach. Na przykład wśród nich jest Republika Południowej Afryki. Wykupując udział w tak przygotowanym polowaniu każdy z myśliwych ma możliwość odstrzału guźca, kudu, impali i gnu pręgowanego. Wyprawy przygotowane są również do Zimbabwe, Mozambiku i Tanzanii. Spis zwierzyny, jakie można odstrzelić dotyczy wobec tego nie tylko wymienione wyżej gatunki.

Chciałbyś odnaleźć coś podobnego na omawiany w tym miejscu temat? Kliknij tu – ta wiarygodna treść (https://www.pillowplate.pl/) bez wątpienia może rzucić nowe światło!

Można więc zapolować również na zwierzęta takie jak lwy, lub gepardy.