bawmy się kulturalnie

Przykłady ciekawych miejsc w naszym kraju, jakie warto zwiedzić. Skąd bierze się nazwa Szlak Orlich Gniazd?

Organizując wyjazd w interesujące miejsce, dobrze jest spojrzeć na atrakcje, które nie są standardowymi kierunkami. Nie oznacza to, że nie są znane, a po prostu zwykle sporo osób wybiera kierunki bardziej charakterystyczne, to znaczy jeśli góry to Zakopane, gdy morze, to Kołobrzeg. Jednak istnieje wiele ładnych miejsc w Polsce, jakie dobrze jest znać.

wyjazd - zbliżenie

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z takich zabytków, jakie należy odwiedzić jest na pewno Zamek Książ. Miasto, w jakim leży ta budowla raczej nie kojarzy się za bardzo turystycznie, a to błąd ponieważ tereny wokół Wałbrzycha są bardzo ładne i nie brakuje tam miejsc, dla osób lubiących spacerować po górach. Zachętą do odwiedzenia Zamku może być to, że jest to trzeci największy zamek w naszym kraju. Przegania go tylko Zamek Krzyżacki w Malborku i Wawel. Zamek ten był świadkiem całej masy dziejowych wydarzeń, ponieważ jego początki sięgają trzynastego wieku. Przebywało w tym miejscu sporo znanych osób. Jednak nie zabrakło też smutniejszych czasów, a mianowicie podczas II Wojny była tam filia obozu koncentracyjnego Gross-Rosen. O obiekcie tym słyszy się wiele legend i opowieści, jakie nie są całkowicie wyjaśnione.

odwzorowanie - wyjazd

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym interesującym miejscem jest Szlak Orlich Gniazd. Chodzi tu o obszar Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, jaki jest bardzo malowniczy.

Prezentowany artykuł jest niesłychanie wciągający? Jeżeli tak, to sprawdź również pozostałe polecane treści, gdyż wydają się być tak samo ciekawe i wciągną Cię całkiem.

Znajdziemy tam niesamowite formacje składających się z wapienia skałek, które świetnie współgrają z otoczeniem. Ładny, pofalowany teren dodatkowo dodaje uroku temu miejscu. Nazwa trasy bierze się od zamków oraz warowni, które spotkać można co chwilę.

Równie fascynujący post przedstawiany jest tutaj, więc odwiedź witrynę (https://sport-dog.pl/) i zobacz, jakie informacje tam odnajdziesz. One również Cię zaciekawią.

Taki budowle nazywane są Orlimi Gniazdami, ponieważ posiadają specyficzne umiejscowienie. Znajdują wysoko na skałach osiągających wysokość nawet do 30 metrów. W terenie znajdziemy również wiele jaskiń, które z łatwością tworzyły się w miękkim wapiennym podłożu.

To jedynie dwa z przykładów, ale jakże interesujących miejsc, jakie opłaca się zobaczyć. Z reguły jest przecież tak, że jeździmy wciąż poza granice kraju, a tak naprawdę nie mamy pojęcia o tym, iż w naszym kraju znajduje się tak wiele wyjątkowych miejsc. Czas zatem to nadrobić, a na pewno się nie zawiedziemy!