bawmy się kulturalnie

Raj dla fanów wędkarstwa- niezapomniane wyprawy na połów dorsza, które proponują nam nadbałtyckie firmy

Wielu z nas wybiera Bałtyk jako kierunek swej wakacyjnej podróży. Nadmorskie plaże to niesamowite miejsce, w którym można doskonale odpocząć, ale również spędzić urlop pełen przygód jak również atrakcji. Możemy też poznać sekrety morskiego wędkarstwa.

Wędkarstwo

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Niekiedy zdarza się, że turyści decydują się na góry, gdyż nie lubią biernego wypoczynku na plaży. Jednakże nie można zapominać o tym, że wakacje nad morzem nie muszą być całkowicie spędzone tylko na plaży. Nadbałtyckie okolice to również (pokaż szczegóły) zachwycająca architektura, zabytki jak również przepiękne mola. Kiedy interesujemy się wędkarstwem, Bałtyk będzie dla nas najlepszym miejscem, aby oddać się swojemu hobby czy też zacząć pierwsze kroki z wędkarstwem morskim. Na pewno najpopularniejszym typem wypraw wędkarskich są połowy dorsza. W ostatnich latach poławiane dorsze są niedużych rozmiarów, ale gdy poszukujemy miejsca, w którym znajdziemy duże ryby powinniśmy zainteresować się połowem na wrakach. Wyprawy wędkarskie są organizowane przez mnóstwo nadbałtyckich firm, nierzadko także posiadają w ofercie rejsy dla początkujących miłośników wędkowania.

W rejsy zwykle zabiera się do 20 wędkarzy, którzy mogą spróbować swoich sił w połowie dorsza. Nawet jeśli nie posiadamy swojego sprzętu, który często jest bardzo kosztowny, można odnaleźć firmę, która ma w ofercie wyprawę wędkarską dla początkujących. Jeżeli jednak jesteśmy bardziej doświadczeni, powinniśmy wyposażyć się w dobry sprzęt, który zagwarantuje nam udane połowy. Szczególnie kiedy planujemy połowy na wrakach, warto posiadać wytrzymały sprzęt a także wiedzieć w jaki sposób w tego typu miejscach skutecznie łowić. Jeżeli interesują nas połowy dorsza władysławowo bądź Kołobrzeg będą idealnymi miejscami, by zacząć swoja przygodę z wędkowaniem. Rejsy najczęściej trwają parę godzin, a czasami nawet kilka dni zależnie od wybranej oferty. Taka rozrywka z roku na rok zdobywa coraz większe zainteresowanie, również wśród turystów z zagranicy.

Spróbowanie swoich sił w wędkarstwie może być wspaniałą atrakcją w czasie naszego pobytu nad polskim morzem. Jeśli interesujemy się połowem ryb, można skorzystać w z oferty mnóstwa nadbałtyckich firm, oferujących tego typu rejsy.