bawmy się kulturalnie

Rower elektryczny – nie tylko dla wygodnickich

Lato sprzyja uprawianiu sportów na świeżym powietrzu. Joga na trawie, jogging, piłka siatkowa na boisku. Wszyscy coraz chętniej wychodzą z domu, pogoda jest bardziej przyjemna. Ostatnio coraz modniejsze na rynku krajowym stają się rowery napędzane na prąd. Jak naprawdę funkcjonuje taki wehikuł ?Czy Możemy go posiadać nie mając prawa jazdy? Czy jest w pełni elektryczny, czy może nadal musimy używać siły mięśni – na te i sporo innych pytań udzielimy odpowiedzi w poniższym artykule.

Jeśli wahasz się, czy rowery elektryczne jest dla Ciebie, w dziewięciu przypadkach na dziesięć odpowiedź będzie pozytywna. Jest to perfekcyjna alternatywa dla klasycznych holenderek czy odmiennych rowerów miejskich. Podpiera on wysiłek naszych nóg małym silnikiem elektrycznym, który mamy szanse bez kłopotu naładować w domu w klasycznym gniazdku. Jest on idealny dla osób, które pragną przemierzyć dystans do pracy, lecz nie chcą się przy okazji za mocno zmęczyć i spocić. W każdej chwili można odłączyć zasilanie, dlatego nie koniecznie musimy się nim posiłkować.

Rower

Autor: Medano
Źródło: Medano

Dobrą wiadomością dla ludzi nie mających prawa jazdy jest to, że rowery elektryczne go nie potrzebują. Typowe silniki mają bardzo niską moc, rzędu 250 W, i siłą wspomagania elektrycznego możemy otrzymać prędkość do 25 km/h. Z tej przyczyny, nie jest od nas wymagane żadne świadectwo opanowania ruchu drogowego czy zasad komunikacji. Są oczywiście modele z większą mocą, osiągające znaczniejsze prędkości, lecz są one już bardziej zbliżone do skuterów, i nierzadko wymagają już od nas prawa jazdy (więcej na tej stronie).

Typowy rower elektryczny nie będzie działał bez siły naszych mięśni, bowiem silnik włącza się w nim podczas naciśnięcia pedałów – kiedy nie są dotykane, silnik gaśnie. Z tego powodu, jeśli liczysz na totalnie beztroską jazdę, lepiej zaopatrz się w skuter, gdyż rower elektryczny funkcjonuje inaczej. Ma nas tylko wspomagać w jeździe a nie przemierzać cały dystans w naszym imieniu.

Zaintrygował Cię nasz wątek? Jeżeli tak, to fantastycznie – dalsze szczegóły (https://www.poldannet.pl/pl/page/siatki-sportowe/pilkochwyty.html) odkryjesz w kolejnym bardzo zajmującym artykule.

Jest to ogromne udogodnienie w momencie kiedy dystans nas przerósł i pragniemy nie zatrzymując się trochę odsapnąć.

Jeżeli jeszcze głowisz się nad zakupem roweru na zbliżający się czas, może zaopatrzysz się w taki z silnikiem elektrycznym? Jest on bardziej komfortowy, dopuszcza na chwilę wytchnienia w drodze do pracy. Z drugiej strony nie potrzebujesz obawiać się bezruchu, bowiem silnik się nie uruchomi bez używania nóg. Nie musisz do tego mieć prawa jazdy do używania standardowych modeli, mają one bowiem za niską moc (zobacz więcej na tej stronie).