bawmy się kulturalnie

Sternik motorowodny, czyli jak pasję zamienić na pieniądze. Kursy motorowodne doskonałą formą na wakacyjny urlop

Lato to czas relaksu. Większość ludzi bierze w lecie urlopy i jedzie na upragnione wczasy. Niektórzy łączą przyjemne z pożytecznym i zdobywają nowe zdolności, jakich mogą wykorzystać podczas wypoczynku. Jedni jadą z rodzinami nad morze, częściowo ze względu na dzieci. Nie od dziś bowiem wiadome, że jod doskonale wpływa na odporność. Ci, którzy za morzem nie przepadają, stawiają na Mazury lub inne, polskie jeziora – większy spokój, niż w obleganych ośrodkach morskich.

Motorówka

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Nie wszyscy natomiast lubią wakacje nad wodą, chyba, że jest on połączony z wyprawami po górach. Niezależnie od naszych upodobań i trybu życia, wszyscy mają wybór co do rodzaju wypoczynku takiego, jaki lubi najbardziej.

Jeżeli potrzebne Ci inne miejsce, z którego zamierzasz uzyskiwać wiadomości, to zalecamy to źródło (https://e-militaria.pl/saszetki-i-nerki-mil-tec-614). Odnajdziesz tam wiele tekstów na analizowany tutaj temat.

A jeśli już jesteśmy na urlopie, co najczęściej robimy?
Planując urlop z dziećmi najczęściej decydujemy się rejony, które mają do zaoferowania liczne miejsca zabytkowe i rozrywkowe – taka nauka z przyjemnością. Introwertycy zapewne zdecydują się na kameralne miejscowości, gdzie panuje spokój i cisza od wielkomiejskich gwarów i smogu.

Aktywni fizycznie często ruszają w góry, jako sposób na wzmocnienie własnej kondycji, ale także wypoczynek od całorocznej pracy siedzącej. Są jeszcze i tacy, którzy podczas wypoczynku chcą zdobyć nowe doświadczenia i wiedzę, stawiając na wakacyjną pracę, lub też poszerzyć swoją wiedzę w obszarze swoich pasji, kierując się na wakacyjne kursy, jak np. kursy motorowodne. Jednym z najbardziej uczęszczanych kursów tego typu jest sternik motorowodny.

Aby móc uzyskać uprawnienia sternika motorowodnego, trzeba spełnić kilka kryteriów. W pierwszej kolejności liczy się wiek – osoby, które nie ukończyły jeszcze 14 lat nie mogą skorzystać z kursu. Jeśli spełniamy kryterium wiekowe i zdamy obowiązkowy egzamin, uzyskamy możliwość prowadzenia jachtów motorowych po wodach śródlądowych z zachowaniem odpowiedniej wielkości jachtu. Według przepisów, „długość kadłuba jachtu nie może przekroczyć 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie 2Mm od brzegu, w porze dziennej. Dodatkowo, osoby poniżej 16 lat mogą realizować swoje uprawnienia na jachtach o mocy do 60 kW.

W dalszej kolejności, mając już patent sternik motorowodny możemy zdobywać kolejne rodzaje uprawnień: motorowodny sternik morski, kapitan motorowodny oraz mechanik motorowodny. Poza tym można uzyskać licencję na holowanie narciarza lub innych obiektów pływających. Kursy motorowodne to doskonała okazja dla osób kochających wodne przygody i wyzwania. To świetne rozwiązanie także dla tych, którzy posiadają już uprawnienia w obszarze ratownictwa, a chcieliby powiększyć swoje umiejętności. W sytuacji sterownika motorowodnego pasje nie trudno zamienić na pieniądze, tym bardziej, że koszt samego kursu wynosi poniżej 1000zł. Reszta to już kwestia prawdziwej pasji, a zarobki same przyjdą.