bawmy się kulturalnie

Swoje fachowe studio nagrań – po co i dla kogo?

Myśląc nad opcją dotyczącą kariery zawodowej, niejednokrotnie wybieramy pomiędzy pracą u kogoś, na obce konto, wtedy stajemy się częścią przykładowo dużej firmy lub samodzielnie chcemy realizować własną wizję swojego działania i stawiamy na działanie na prywatne konto. Zakładamy własną działalność oraz chcemy jak najlepiej działać na rynku, w taki sposób ażeby nasze produkty doskonale się sprzedawały, co łączy się z zyskami a także rozwojem naszej działalności.

przekrój - płyty

Autor: Krzysztof Pędrys
Źródło: http://www.flickr.com
wizja - płyty

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Ten optymistyczny scenariusz naturalnie może spotkać i nas, pod warunkiem, że skończyliśmy jakiś przyszłościowy kierunek, na przykład coś związanego z informatyką bądź ekonomią albo normalnie mamy doskonały pomysł oraz nawet powodzenie. Jednak co zrobić jeżeli przykładowo skończyliśmy studia muzyczne z zakresu przetwarzania a także produkcji dźwięku i umielibyśmy przede wszystkim obsługiwać studio nagrań? Powinniśmy stwierdzić, iż ten kierunek jest niezwykle profesjonalny, a co więcej nasz kraj nie jest jakimkolwiek potentatem jeżeli weźmiemy pod uwagę sprawy muzyczne, więc może być kłopotliwe, żeby znaleźć sobie pracę albo jakoś odnaleźć się na tym rynku.

Dobrym rozwiązaniem może okazać się to, aby stworzyć prywatne studio nagrań. Naturalnie w pełni specjalistyczne studio może być bardzo kosztowne, tak iż koniecznie trzeba zainwestować dość dużo pieniędzy w ten projekt. Nie wszyscy będziemy zdecydowani na to, aby z początku brać o kredyt na dziesiątki tysięcy złotych i inwestować w przedsięwzięcie, które nigdy nam się nie zwrócić, a w takiej sytuacji wpakujemy cały kredyt w coś, co nie będzie dawało nawet cienia szansy na sukces. Dlatego też czasami warto przemyśleć co będzie nam potrzebne, aby działało takie studio (pozostałe wiadomości) nagraniowe.

Pamiętajmy również, iż nie wszystkich artystów bądź twórców będzie stać na wynajęcie profesjonalnego studia, w które włożyliśmy tak wiele pieniędzy i obecnie chcemy za jego wypożyczenie na dzień nawet kilka tysięcy, bowiem tylko wtedy nam się to zwróci. Dlatego możemy zrobić mniejsze studio (www.13tattoo.pl/) nagraniowe, jakie będzie dostosowane do potrzeb niewielkich zespołów i dla nich wypożyczać nasze studio.

Poprzez to będą oni mogli w świetnej jakości nagrywać swoje pierwsze płyty bądź będą u nas dopracowywać warstwę dźwiękową producenci programów promocyjnych czy filmików, jakich przede wszystkim nie stać na opłacenie dużego, w pełni profesjonalnego studia.