bawmy się kulturalnie

Sztuka decoupage – jak kreatywnie spędzać wolny czas

Pewnie wielu z nas, będąc dziećmi, zapełniała swój czas pracami manualnymi, do których z pewnością można zaliczyć malowanie czy lepienie z plasteliny. Wtedy w sklepach pełno było zabawek, które miały za cel rozwinąć naszą kreatywność, były także idealną metodą na uspokojenie. W obecnych czasach, kiedy czas wciąż pędzi, znów staje się modne tak zwane slow life. Określenie to oznacza po prostu wolne celebrowanie życia.

Z racji tego, że coraz więcej ludzi ma dość i jest wykończona ciągłym życiem w biegu, chce się zatrzymać na moment, by odsapnąć. Niektórzy z nas wybierają na spędzenie weekendów na wsi, gdzie mogą oddychać świeżym powietrzem i relaksować się nie myśląc o obowiązkach. Jednak obserwuje się rosnącą modę sposobów spędzania czasu właśnie wziętych z z czasów kiedy byliśmy dziećmi. W księgarniach, na półkach coraz częściej dostrzega się obecność tak zwanych kolorowanek dla dorosłych, które nie tylko wpływają pozytywnie na wyobraźnię, ale świetnie relaksują, można je śmiało nazwać jednym z lepszych sposobów na odstresowanie się.

Do kolejnej metody mającego za zadanie zrelaksowanie dorosłych, należy decoupage. Jest to technika polegająca na zdobieniu rzeczy oklejając ich powierzchnie chustkami o różnorodnych motywach, dzięki czemu nadajemy rzeczom niepowtarzalnego wyglądu. Jest to dziś popularne hobby, szczególnie pośród dziewczyn. Techniką tą można ozdabiać naprawdę wiele przedmiotów takich jak meble, szkatułki czy nawet biżuterię – dzięki temu rzeczy zyskują świeży wygląd oraz trochę z nas, a która z dziewczyn nie marzy o spersonalizowanej biżuterii? Pasja ta nie tylko pozwala na odpoczynek w pomysłowy sposób, ale również sprawia, że stwarzamy coś niepowtarzalnego.

Dekoracje do domu

Autor: home&you
Źródło: home&you

Technika ta jest o tyle ciekawa, iż tak naprawdę nie ma tworzywa, którego nie można by było udekorować właśnie za pomocą decoupage (przejrzyj nasz biuletyn -> https://www.tokarnia-sosenka.com.pl/) – możemy zdobić dosłownie wszystko – od drewna po szkło czy ceramikę, jednakże przed wzięciem się do pracy, należy zapoznać się z regułami jakimi rządzi się wybrana technika. Z pewnością najbardziej używanym materiałem jest drewno, ponieważ jest ono stosunkowo prostym materiałem do dekorowania, chusteczki z wzorami szybko do niego przylegają i w szybki sposób uzyskujemy niepowtarzalny mebel. Jeżeli pragniemy spróbować swoich sił, a nie wiemy jak się za to wziąć, wystarczy, że poczytamy odrobinę o danej sztuce w intrnecie, lub też udamy się na profesjonalny kurs, na którym specjaliści nauczą nas jak ozdabia się przedmioty z pomocą decoupage. Istnieje również wiele sklepów w których możemy kupić materiały niezbędne do zdobienia techniką decoupage. Wszystkie materiały odszukamy również w Sieci|Internecie po wpisaniu frazy sklep decoupage, pokaże się nam mnóstwo sklepów internetowych, w których możemy zakupić potrzebne materiały.Istotną sprawą jest fakt, iż rzeczy te stają się rękodziełem, a dziś rękodzieło jest doceniane, bowiem ludzie pragną inwestować w przedmioty z duszą.

Coraz więcej osób kupuje rzeczy wykonane manualnie, gdyż ceni sobie pracę i duży wkład artystów, zwłaszcza, iż rzeczy zrobione manualnie są zwykle wyjątkowe.