bawmy się kulturalnie

Sztuka decoupage – jak kreatywnie spędzać wolny czas

Pewnie wielu z nas, będąc dziećmi, zapełniała swój czas pracami manualnymi, do których z pewnością można zaliczyć malowanie czy lepienie z plasteliny. Wtedy w sklepach pełno było zabawek, które miały za cel rozwinąć naszą kreatywność, były także idealną metodą na uspokojenie. W obecnych czasach, kiedy czas wciąż pędzi, znów staje się modne tak zwane slow life. Określenie to oznacza po prostu wolne celebrowanie życia.

Z racji tego, że coraz więcej ludzi ma dość i jest wykończona ciągłym życiem w biegu, chce się zatrzymać na moment, by odsapnąć. Niektórzy z nas wybierają na spędzenie weekendów na wsi, gdzie mogą oddychać świeżym powietrzem i relaksować się nie myśląc o obowiązkach. Jednak obserwuje się rosnącą modę sposobów spędzania czasu właśnie wziętych z z czasów kiedy byliśmy dziećmi. W księgarniach, na półkach coraz częściej dostrzega się obecność tak zwanych kolorowanek dla dorosłych, które nie tylko wpływają pozytywnie na wyobraźnię, ale świetnie relaksują, można je śmiało nazwać jednym z lepszych sposobów na odstresowanie się.

Do kolejnej metody mającego za zadanie zrelaksowanie dorosłych, należy decoupage. Jest to technika polegająca na zdobieniu rzeczy oklejając ich powierzchnie chustkami o różnorodnych motywach, dzięki czemu nadajemy rzeczom niepowtarzalnego wyglądu. Jest to dziś popularne hobby, szczególnie pośród dziewczyn.

Jeżeli chcesz pogłębić temat, to zapraszamy Cię do artykułu, który znajduje się pod tym linkiem. Tam stale zamieszczana jest bieżąca treść.

Techniką tą można ozdabiać naprawdę wiele przedmiotów takich jak meble, szkatułki czy nawet biżuterię – dzięki temu rzeczy zyskują świeży wygląd oraz trochę z nas, a która z dziewczyn nie marzy o spersonalizowanej biżuterii? Pasja ta nie tylko pozwala na odpoczynek w pomysłowy sposób, ale również sprawia, że stwarzamy coś niepowtarzalnego.

Dekoracje do domu
Autor: home&you
Źródło: home&you

Technika ta jest o tyle ciekawa, iż tak naprawdę nie ma tworzywa, którego nie można by było udekorować właśnie za pomocą decoupage (przejrzyj nasz biuletyn -> https://www.tokarnia-sosenka.com.pl/) – możemy zdobić dosłownie wszystko – od drewna po szkło czy ceramikę, jednakże przed wzięciem się do pracy, należy zapoznać się z regułami jakimi rządzi się wybrana technika. Z pewnością najbardziej używanym materiałem jest drewno, ponieważ jest ono stosunkowo prostym materiałem do dekorowania, chusteczki z wzorami szybko do niego przylegają i w szybki sposób uzyskujemy niepowtarzalny mebel. Jeżeli pragniemy spróbować swoich sił, a nie wiemy jak się za to wziąć, wystarczy, że poczytamy odrobinę o danej sztuce w intrnecie, lub też udamy się na profesjonalny kurs, na którym specjaliści nauczą nas jak ozdabia się przedmioty z pomocą decoupage. Istnieje również wiele sklepów w których możemy kupić materiały niezbędne do zdobienia techniką decoupage. Wszystkie materiały odszukamy również w Sieci|Internecie po wpisaniu frazy sklep decoupage, pokaże się nam mnóstwo sklepów internetowych, w których możemy zakupić potrzebne materiały.Istotną sprawą jest fakt, iż rzeczy te stają się rękodziełem, a dziś rękodzieło jest doceniane, bowiem ludzie pragną inwestować w przedmioty z duszą.

Coraz więcej osób kupuje rzeczy wykonane manualnie, gdyż ceni sobie pracę i duży wkład artystów, zwłaszcza, iż rzeczy zrobione manualnie są zwykle wyjątkowe.