bawmy się kulturalnie

Toruń- doskonałe miasto na długi urlop bądź na kilkudniową wycieczkę wśród interesujących zabytków i niesamowitej architektury

Gdy myślimy nad tym, gdzie wybrać się na parudniową wycieczkę, warto zdecydować się na Toruń, który jako miasto ma wiele do zaoferowania. Wspaniała architektura tudzież interesujące zabytki to coś, co przyciąga wielu turystów oraz zachęca do powrotu do tego miasta.

Na obszarze Torunia odnajdziemy też mnóstwo kościołów, przede wszystkim gotyckich lub neogotyckich, które czarują turystów swoim wspaniałym wyglądem jak również charakterystyczną dla tych stylów architekturą. Gdy więc udajemy się do Torunia nie można zapomnieć o tym, by wyposażyć się w przewodnik po Toruniu bądź udać się na wycieczkę z profesjonalnym przewodnikiem. Taka osoba, pokaże nam wszystkie miejsca, które są warte uwagi, a w Toruniu jest ich naprawdę dużo. Będąc w Toruniu nie możemy także zapomnieć o spróbowaniu tradycyjnego przysmaku- toruńskich pierników, które produkowane są od setek lat. Gdy interesują nas ciekawe, historyczne wycieczki (last minute wakacje) Toruń będzie doskonałym miastem, by poznać Polską historię a także średniowieczną architekturę, która jest niemal nieodłącznym elementem tego miasta – jest miastem pełnym zieleni, osoby, które lubią czynny wypoczynek, naturalnie odnajdą fascynujące opcje dla siebie. Jadąc do takiego miasta, jak na przykład toruń zwiedzanie (zobacz informacje) warto zacząć od spacerów po rynku, wolno też wybrać się na Bielany oraz Bielawy czy też Las Piwnicki. Też Brabarka jest nadzwyczaj fascynującym rejonem wartym zobaczenia. To okazały kompleks leśny, w którym mieści się mnogość chronionych gatunków.

wycieczki - malowidło

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Aby upewnić się, iż Toruń to coś znacznie więcej aniżeli osławione wypieki, warto przeczytać króciutką relację dziewczyny, która wraz ze znajomymi zwiedzała zabytki w toruniu: „Moja super wycieczka do upragnionego Torunia odbyła się i była niezwykle cudowna. Razem z trojgiem przyjaciół dojechaliśmy tam koleją, a potem poruszaliśmy się komunikacji miejskiej. I muszę przyznać, że pozostawienie samochodu w domu było doskonałym pomysłem – komunikacja miejska w tym mieście jest naprawdę niesamowita: można nią dotrzeć absolutnie wszędzie, busy i tramwaje odjeżdżają niemalże nieprzerwanie, tabory są niezwykle zadbane i punktualne, a do tego bilety są dwa razy tańsze niż w moim rodzinnym mieście. Nasza wycieczka trwała tydzień, więc zakupiliśmy siedmiodniowe bilety, dzięki którym zaoszczędziliśmy jeszcze więcej, a te fundusze wydane zostały na piękny przewodnik po Toruniu.

Poprzez to mieliśmy fundusze na różnego typu przyjemności. Tak więc bardzo serdecznie polecam każdemu Toruń na kilkudniowy urlop. Dobrze jest odwiedzić tę miejscowość i zakosztować tradycyjnych toruńskich wypieków! Naturalnie Toruń kryje w sobie jeszcze sporo wspaniałych atrakcji i atrakcyjnych zabytków. Powinno się zabrać ze sobą przewodnik turystyczny, w jakim odnajdziemy opis najistotniejszych z nich.