bawmy się kulturalnie

Toruń i jego atrakcje na najbliższy wypad. Dlaczego dobrze jest się tam udać i co zwiedzić?

Gdy zastanawiamy się nad tym, gdzie wybrać się na parudniową wycieczkę, warto postawić na Toruń, który jako miasto ma mnóstwo do zaoferowania. Piękna architektura oraz ciekawe zabytki to coś, co przyciąga wielu turystów oraz zachęca do ponownej wizyty w mieście.

wycieczki - malowidło

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Aby przekonać się, iż Toruń to coś o wiele więcej aniżeli słynne wypieki, opłaca się przytoczyć króciutką relację osoby, jaka razem z przyjaciółmi poznawała zabytki w toruniu (Strona internetowa): „Moja wielka wycieczka do upragnionego Torunia odbyła się i była niezwykle cudowna. Razem z trojgiem przyjaciół dotarliśmy do miasta pociągiem, a następnie używaliśmy komunikacji miejskiej. I muszę przyznać, że zostawienie auta na Śląsku było doskonałym pomysłem – komunikacja miejska w Toruniu jest naprawdę niesamowita: można nią dojechać kompletnie wszędzie, autobusy i tramwaje kursują niemalże przez przerwy, tabory są niezwykle zadbane i zawsze na czas, a do tego bilety są dwa razy tańsze niż w moim rodzinnym mieście. Nasz wyjazd trwał tydzień, dlatego zakupiliśmy siedmiodniowe bilety, poprzez które zaoszczędziliśmy jeszcze więcej, a te fundusze zostały przeznaczone na albumowy przewodnik po toruniu. Dzięki temu mieliśmy fundusze na wszelkiego rodzaju rozrywki. Tak więc bardzo gorąco polecam każdemu Toruń na krótszy lub piła rozdzielcza dłuższy urlop. Warto odwiedzić tę miejscowość i skosztować tradycyjnych tworzonych w Toruniu wypieków!

wczasy - image

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Toruń to ważne miasto, gdyż to właśnie stąd pochodzi Mikołaj Kopernik, o czym trudno zapomnieć, bo jest tutaj przecież obserwatorium jego imienia, a też mamy szansę wykonać sobie zdjęcie pod jego pomnikiem na rynku. Przez to właśnie musimy przeznaczyć jak najwięcej czasu na zwiedzanie Torunia, ponieważ tylko wtedy możemy posiadać pewność, że uda nam się zobaczyć wszystkie istotne miejsca związane z tym niesamowitym uczonym. Co więcej, musimy także wspomnieć, że zwiedzanie Torunia będzie interesującym wydarzeniem, zwłaszcza gdy odnajdziemy się w otoczeniu tych wszystkich niesamowitych kamieniczek, które niewątpliwie posiadają swój urok. Poza tym możemy się zastanowić, czy takie zwiedzanie chcemy odbyć z przewodnikiem, który udowodni nam wszystkie najistotniejsze miejsca, czy raczej chcemy zakupić papierowy przewodnik i zwiedzać wszystko na własną rękę.

Zwiedzanie torunia jest prawdziwą przygodą, ponieważ miasto to gwarantuje wiele walorów historycznych, tradycyjnych i architektonicznych. Każde jest naprawdę doceniane. W rzeczywistości jeżeli się uprzemy możemy zwiedzić najistotniejsze miejsca w Toruniu już w jeden dzień, ale nie warto tak bardzo się śpieszyć, ponieważ tym fantastycznym miastem warto się delektować. Nie dziwi więc, iż jeśli wycieczki toruń zasługuje na szczególną uwagę.

Toruń to też Wisła, jaka płynie przez tą miejscowość. Dobrze będzie spacerować Bulwarami, a jeśli pogoda pozwala, to po prostu odpocząć na trawie i zrobić piknik. Możemy również obejrzeć Toruń z trochę innej perspektywy, a mianowicie ze statku na Wiśle. Warto przepłynąć się jednym z dostępnych wycieczkowych stateczków, jakie oferują rejsy różnej długości. A już koniecznie nie możemy przegapić nocnego klimatu miasta obserwowanego z przeciwległego brzegu Wisły. Na tego typu widok opłaci się poczekać aż się ściemni. Zatem planujmy wypad do Torunia! (zobacz więcej na tej stronie)