bawmy się kulturalnie

Toruń – zabytkowa architektura, nie tylko pierniki

Toruń to jedno z takich miejscowości, które teoretycznie zna każdy Polak, lecz tak na serio wiemy na jego temat bardzo niewiele, głównie to, że słynie ono z pierników. Jest to przykre, bo Toruń ma bardzo dużo do zaoferowania ludziom, którzy zdecydują się odwiedzać jego mury. Warto poznawać nowe miejsca, ich przeszłość, zanurzyć się w panującym tam klimacie. Aby te wycieczki były całkowicie zadowalające, trzeba zaopatrzyć się w wysokiej jakości przewodnik po Toruniu, który pomoże nam dobrze poznać to miasto.

wycieczki - malowidło
Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Aby upewnić się, iż Toruń to coś o wiele więcej aniżeli osławione pierniki, opłaca się przeczytać krótką relację osoby, która razem ze znajomymi poznawała zabytki w toruniu: „Moja wielka podróż do upragnionego Torunia odbyła się i była bardzo udana. Razem z trojgiem przyjaciół dojechaliśmy do miasta koleją, a potem poruszaliśmy się komunikacji miejskiej. I muszę przyznać, że zostawienie auta w domu było doskonałym pomysłem – komunikacja miejska w tym mieście jest naprawdę niezwykła: można nią dojechać absolutnie wszędzie, busy i tramwaje odjeżdżają niemalże przez przerwy, tabory są bardzo zadbane i punktualne, a do tego bilety są dwa razy tańsze niż w moim rodzinnym mieście.

Kliknij na ten odsyłacz i poznaj więcej szczegółów w treści (https://www.laccery.com/pl-pl/katalog/?lustra-sklepowe,40) – te materiały powiększą Twoją wiedzę na rozpatrywany w powyższym tekście temat.

Nasz wyjazd trwał siedem dni, dlatego kupiliśmy siedmiodniowe bilety, poprzez które udało nam się zaoszczędzić jeszcze więcej, a te pieniądze zostały przeznaczone na albumowy przewodnik po toruniu. Dzięki temu mieliśmy fundusze na wszelkiego typu rozrywki. Zatem bardzo gorąco polecam wszystkim Toruń na kilkudniowy urlop. Warto zwiedzić to miasto i zakosztować tradycyjnych toruńskich pierników!

Toruń doceniają nie tylko amatorzy słodkości – z pewnością spodoba on się także osobom, które lubią architekturę. Niezwykle miło jest przechadzać się wykładanymi brukiem ulicami w okolicy rynku, oglądać zabytkowe kamienice, ówczesny układ urbanistyczny. To naprawdę bardzo ekscytujące doświadczenie. Zabytki w Toruniu to bogata gama budowli, miejsc sakralnych, zabytków przemysłowych, obiektów będących dziełami sztuki oraz znacznie więcej.

Jeśli omawiany temat Cię zainteresował, sprawdź koniecznie ten świetny link (https://xomedia.pl/) – znajdziesz w tym miejscu dużo przydatnych informacji.

Poprzez to każdy na pewno znajdzie coś odpowiedniego dla siebie oraz nie będzie się nudzić podczas pobytu w tej miejscowości.