bawmy się kulturalnie

Toruń – zabytkowa architektura, nie tylko pierniki

Toruń to jedno z takich miejscowości, które teoretycznie zna każdy Polak, lecz tak na serio wiemy na jego temat bardzo niewiele, głównie to, że słynie ono z pierników. Jest to przykre, bo Toruń ma bardzo dużo do zaoferowania ludziom, którzy zdecydują się odwiedzać jego mury. Warto poznawać nowe miejsca, ich przeszłość, zanurzyć się w panującym tam klimacie. Aby te wycieczki były całkowicie zadowalające, trzeba zaopatrzyć się w wysokiej jakości przewodnik po Toruniu, który pomoże nam dobrze poznać to miasto.

wycieczki - malowidło

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Aby upewnić się, iż Toruń to coś o wiele więcej aniżeli osławione pierniki, opłaca się przeczytać krótką relację osoby, która razem ze znajomymi poznawała zabytki w toruniu: „Moja wielka podróż do upragnionego Torunia odbyła się i była bardzo udana. Razem z trojgiem przyjaciół dojechaliśmy do miasta koleją, a potem poruszaliśmy się komunikacji miejskiej. I muszę przyznać, że zostawienie auta w domu było doskonałym pomysłem – komunikacja miejska w tym mieście jest naprawdę niezwykła: można nią dojechać absolutnie wszędzie, busy i tramwaje odjeżdżają niemalże przez przerwy, tabory są bardzo zadbane i punktualne, a do tego bilety są dwa razy tańsze niż w moim rodzinnym mieście. Nasz wyjazd trwał siedem dni, dlatego kupiliśmy siedmiodniowe bilety, poprzez które udało nam się zaoszczędzić jeszcze więcej, a te pieniądze zostały przeznaczone na albumowy przewodnik po toruniu. Dzięki temu mieliśmy fundusze na wszelkiego typu rozrywki. Zatem bardzo gorąco polecam wszystkim Toruń na kilkudniowy urlop. Warto zwiedzić to miasto i zakosztować tradycyjnych toruńskich pierników!

Toruń doceniają nie tylko amatorzy słodkości – z pewnością spodoba on się także osobom, które lubią architekturę. Niezwykle miło jest przechadzać się wykładanymi brukiem ulicami w okolicy rynku, oglądać zabytkowe kamienice, ówczesny układ urbanistyczny. To naprawdę bardzo ekscytujące doświadczenie. Zabytki w Toruniu to bogata gama budowli, miejsc sakralnych, zabytków przemysłowych, obiektów będących dziełami sztuki oraz znacznie więcej. Poprzez to każdy na pewno znajdzie coś odpowiedniego dla siebie oraz nie będzie się nudzić podczas pobytu w tej miejscowości.